Küsimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus

20 Apr 2012, 07:55

Tere! Probleemi tekitab küsimus: Kas korteriühistu saab müüa ühistule kuuluvat pinda, kui ühe korteri valdaja nõusolekut pole võimalik fikseerida, kuna inimene on pool aastat tagaotsitav. Mina ise olen aga korteriomaniku abikaasa ning 28 aastat abielus ning meil on ka ühisvara leping. Kuidas tõestada või selgeks teha maaklerile, et ka mina võin sellekohase nõusoleku meie korteri nimel teha. Oskate ehk nõu anda või midagi soovitada?

Re: Küsimus

20 Apr 2012, 07:56

Kui korteriühistu on omandanud korteri, siis on ühistul, kui omanikul õigus korterit müüa. Korteri valdaja ei ole omanik, korteri valdaja on eeldatavasti üürnik. Teise isiku korteriomandit on võimalik aga müüa kohtuotsuse alusel võlgnevuste katteks. Korteriomandi müük saab toimuda ainult notariaalse lepingu alusel ja müüjaks saab olla ainult omanik või omaniku poolt notariaalse volikirja alusel tegutsev isik. Teil on antud asjas selguse saamiseks otstarbekas vahetult pöörduda korteriühistu või maakleri poole ning arusaamatuste vältimiseks paluda teavet kõnealuse korteriomandi müügi asjaolude kohta.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta