Hoonestusõigusega maa müük

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Veebr 2011, 08:38

Hoonestusõigusega maa müük

17 Veebr 2011, 08:47

Tere!

Mulle kuulub maa. millel asuvatele hoonetele olen seadnud hoonestudõiguse oma ema kasuks 99 aastaks. Kui ma soovin maad võõrandada koos hoonetega ja ema on sellega nõus, millised on ostu-müügi protseduuri reeglid. Kas ja kuidas peab ema andma nõusoleku hoonete võõrandamiseks?

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Hoonestusõigusega maa müük

18 Veebr 2011, 13:45

Asjaõigusseaduse § 242 sätestab, et hoonestusõigus tekib kinnitusraamatu kandega ja lõpeb kande kustutamisega. Hoonestusõigus ei lõpe kinnisvara võõrandamisega. Kui teie ema kasuks on kinnistusraamatusse hoonestusõiguse kanne tehtud, siis saab kinnisvara koos piiratud asjaõigusega (hoonestusõigusega) võõrandada.
Tegemist notariaalselt tõetust vajava tehinguga.

Vasta