korteri äravõtmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri äravõtmine

12 Apr 2013, 08:56

Tervist,

minu tütar ostis korteri laenuga, notari juures käisime koos, andsin ka allkirja oma korteri kohta. Kõik läks pikka aega hästi, kuni tütar jäi töötuks, laenu maksta ei saanud ja tema korter juba müüdi. Sellest ei saanud nii palju raha, kui pank tahtis ja tütar jäi osa raha võlgu veel. Nüüd tulid minu korteri kallale. Mina ju laenu võtnud ei ole, uurisin notarilt, selgus et ka minu korterile pandi hüpoteek. Kas mina pean maksma nüüd tütre laenu, miks nad temalt ei nõua?

Re: korteri äravõtmine

12 Apr 2013, 08:56

Tere,

Kui hüpoteegiga tagatud nõuet ei täideta, on hüpoteegipidajal õigus nõuda sundtäitmist täitemenetluse seadustikus sätestatud korras, st kui laenu tagasi ei maksta, on pangal õigus nõuda Teie korteri müümist kohtutäituri kaudu ja saadud rahast võtta lepingujärgne võlgnevus (lisaks tuleb maksta ka täitekulud). Pangaga tasub püüda leida kokkulepe võlgnevuse tasumiseks (kuid arvestada tuleb, et seda kokkulepet tuleb siis ka täita), vajadusel pöörduda õigusnõustamisele.
Olenevalt asjaoludest, võite esitada nõude vastu samu vastuväiteid, mida võib esitada võlgnik (tuleks üle kontrollida, kas esitatud nõue vastab seadusele ja lepingule, viivise arvestus jne). Kui võla tasute Teie (kui hüpoteegiga koormatud kinnisasja omanik) ja Teie ei olnud võlgnik, siis läheb nõue rahuldatud ulatuses Teile üle, st tütar jääb Teile võlgu (nõude esitamiseks tuleb jälgida aegumistähtaegu ja vajadusel pöörduda kohtusse).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta