Omandi jagamine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Omandi jagamine.

06 Apr 2014, 19:04

Tere.
Aastaid tagasi päris isa koos õe ja kahe vennaga oma vanematelt krundi, kus asub maja koos kõrvalhoonega ja eraldi oleva krundiga. Nüüd oleks soov kirjutada isa osa minu nimele. Kuna on plaan hakata ehitama maja, siis sooviks saada endale maad või siis makstakse minu osa rahaliselt välja. Kas kaasomanikud saavad sellest keelduda? Kas ma saan krundi endale, kui üks omanik on sellele vastu?

Ette tänades!
Vastust ootama jäädes.

Re: Omandi jagamine.

11 Apr 2014, 16:56

Tere,

Kaasomandi lõpetamisel jagatakse asi vastavalt kaasomanike kokkuleppele. Kui kaasomanikud ei saavuta kokkulepet kaasomandis oleva asja jagamise viisi suhtes, tuleb pöörduda kohtusse ja siis otsustab kohus hageja nõudel kas jagada asi kaasomanike vahel reaalosades, anda asi ühele või mitmele kaasomanikule, pannes neile kohustuse maksta teistele kaasomanikele välja nende osad rahas, või müüa asi avalikul või kaasomanikevahelisel enampakkumisel ning saadud raha jagada kaasomanike vahel vastavalt nende osa suurusele.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta