Kinnisvarasse tehtud kulutuste hüvitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinnisvarasse tehtud kulutuste hüvitamine

29 Jaan 2011, 20:26

Tere,

Aastal 2001 ostis minu ema oma korteri müügist saadud rahade ning enda isiklike säästude eest suvila, eesmärgiga see ümber ehitada elumajaks ja ümberehituse valmides seal koos elama hakata. Projekt ja ehitus on rahastatud minu perekonna poolt ning nüüdseks on ehitus lõppjärgus.

Probleem seisneb aga selles, et kuna kinnisvara on hetkel veel ikka ema nimel ning meie omavahelised suhted pole enam just kõige paremad, ei ole enam kindel kas maja peale tema siit ilmast lahkumist ka meie nimele jääb. Põhjuse selliseks kartuseks annavad tema pidevad ähvardused maja kellegi kolmanda isiku nimele kirjutada.

Enamus ehitustööde ajal kulutatud materjalide tšekid on minul alles.

Juhul kui maja tõesti kolmanda isiku nimele kirjutatakse, kas mul on mingisugune juriidiline alus saada majja tehtud kulutused tagasi?

Re: Kinnisvarasse tehtud kulutuste hüvitamine

07 Veebr 2011, 15:43

Te saate kohtu kaudu oma osalust vara paremustamisel tõendada. Selleks vajalik maksekorraldused, tšekid, arved jms, mis tõendavad maja remondikulude tasumist või renoveerimiseks vajalike vahendite soetamist. Kindlasti sobivad ka tunnistajad, kes saavad tõendada teie tööd maja korrastamisel.
Samas palun pöörduge kohtu poole hagi tagamiseks keelumärke seadmiseks. St keelustada vara võõrandamine kuni kohtuotsuse tegemiseni.

Vasta