Liiklusõnnetuse puhul kompensatsiooni saamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liiklusõnnetuse puhul kompensatsiooni saamine

25 Apr 2015, 19:58

Tere
Mulle sõitis jalgrattaga sõites kõrvaltteelt tulnud auto sisse, auto vene numbrimärkidega. Mind viis kiirabi minema, aga siis lasi välja, murde ei olnud. Politsei jäi kohapeal tegelema ja lubas ühendust võtta.
Ise nägin, et ratas sodi ja riietest osadel augud sees, teistel väiksemad kahjustused. Endal sai õlg põrutada (traumapunktis tehti pilt ka, oli terve), jalad marraskil ja paistes.

Küsimus: kuidas toimuks kahjutasu saamine välismaa kindlustusseltsilt?
Kas peaksin politseilt midagi veel lisaks küsima, mida hiljem vaja esitada? Kuidas toimuks oma vigastuste eest kahjutasu saamine (luud terved, aga marrastused ja nüüd ka paistes jalad ja kõndida päris valus)? Kas peaksin näiteks perearsti juurde minema ja laskma üle vaadata, sest traumapunktis vaadati vaid ega luud katki pole?

Re: Liiklusõnnetuse puhul kompensatsiooni saamine

04 Mai 2015, 07:30

1. Kahjutasu saamine välismaa kindlustusseltsilt toimub vastavalt liikluskindlustuse seaduse §-le 50. Selle §-i lg 1 sätestab, kui Eestis toimunud kindlustusjuhtum põhjustati sõidukiga, millest tuleneva vastutuse on kindlustanud välisriigi kindlustusandja, hüvitab kahjustatud isikule kahju kindlustusandja nimel tema korrespondent, ehk esindaja Eestis, tavaliselt see on Eestis resideeriv kindlustusselts. Juhul, kui välisriigi kindlustusandjal ei ole Eestis korrespondenti, hüvitab kahju Eesti Liikluskindlustuse Fond (vt. http://www.eksl.ee/et/ ) LKindlS § 50 lg 2 kohaselt.
2. Liikluskindlustuse seaduse § 32 kohaselt maksab kindlustusselts kahjustatud isikule tema tervise kahjustamisest või talle kehavigastuse tekitamisest tuleneva mittevaralise kahju hüvitist ühekordse maksena olenevalt tervisekahjustuse või kehavigastuse raskusastmest ja muudest asjaoludest. Näiteks, LKindlS § 32 lg 3 p 1 kohaselt eeldatakse, et kerge tervisekahjustuse või kehavigastuse korral mittevaraline kahju suurus on 100 eurot.
3. Tervisekahjustuse täpsemaks tuvastamiseks tuleb kindlasti pöörduda perearsti juurde, kes võib saata spetsialisti poole terviseseisundi kontrollimiseks. Uuringute tulemused on asjakohased tõendid vaidluse tekkimisel.
4. Kahjustatud jalgrattast ja riietest tuleb fotosid teha ning esitada need välismaa kindlustusandja korrespondendile või LKF-le koos kahjunõudega. Vaidluse tekkimisel tuleb pöörduda eksperdi poole kahju suuruse tuvastamiseks.
5. Midagi erilist peale uurimise tulemuste pole vaja küsida Politseilt.


Vastas Sergei Tšurkin.

Vasta