kaasomand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kaasomand

04 Juun 2015, 12:14

Tere!

Kas kohus saab sundida mind oma osa kaasomandist müüma? Teised kaasomanikud soovivad müüa, ka mulle on tehtud ettepanek ostuks aga küsitud summa on liiga suur. Kuna olen kaasomandisse päris palju investeerinud, siis on see küsitud summa ka pisut ülekohtune minu suhtes. Saan ka dokumentaalselt tõestada oma panust. Maja kasutab hetkel minu ema. Millised võimalused mul on?

Re: kaasomand

08 Juun 2015, 14:21

Seaduse järgi otsustavad kaasomandi lõpetamise viisi omanikud ja vaidluse korral teeb seda kohus. Kohus saab sundida müüma ka kaasomandi osa või tervet kinnistut, aga õiglastel tingimustel. Kohus peab hindama asjaolusid, kuulama ära osapooled ja teie ülesanne on siis kohut veenda omapoolsete argumenditega. Kohtuotsuse saab ka vaidlustada ringkonnakohtus.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta