Töövaidusasi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töövaidusasi

21 Juul 2015, 11:29

Mul on selline küsimus, et kui Töövaidluskomisjon on mulle välja mõistnud OÜ Hiltton´ilt saamata jäänud töötasu ja viivised, aga pankrotti tal välja kuulutatud ei ole. Ta on lihtalt mingitel teistel põjustel äriregistrist kustutatud. Muidu oleks Töötukassa selle välja maksnud. Kas ma jään sellest rahast ilma?

Re: Töövaidusasi

23 Juul 2015, 07:59

Ettevõte on Äriregistrist kustutatud majandusaasta aruande esitamata jätmise tõttu. Kuna äriühingu õigusvõime tekib aga äriregistrisse kandmisest ja lõpeb äriregistrist kustutamisega, siis ei ole käesoleval ajal äriühing õigusvõimeline ning seega ei ole ka juriidilist isikut, kelle vastu nõue esitada. Kuigi teoreetiliselt oleks võimalik nõue esitada kohtu kaudu ettevõtte endise juhatuse liikmete vastu.
Veel oleks võimalus esitada kohtule taotluse Äriregistri kande taastamiseks ning seejärel kui kohus teeb registrikande taastamise otsuse, saate juba pöörduda ettevõtte vastu oma nõuetega.
Lisaks on võimalus pöörduda jõustunud töövaidluskomisjoni otsusega kohtutäituri poole, kuid vaid juhul, kui täitemenetluse alustamise tähtaeg ei ole möödunud.
Eeltoodu eeldab kohtumenetlusega seotud kulude esialgset kandmist Teie poolt ning on aeganõudev protsess. Töötukassa vahenditest Teie poolt kirjeldatud juhtudel raha ei saa, sest tegemist ei ole tööandja maksejõuetusega.
Seega tuleb kaaluda, kas endiselt tööandjalt saamata jäänud raha on väärt uute kulutuste tegemist või mitte.


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta