Abi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Abi

02 Dets 2015, 13:00

Tere !
Aasta 2013 oli alimentide määramiseks kohtus, kus mul oli jurist Elena Metsalu. Kuna 01.01.2015 miinimum alimendid tõusnud, siis uuesti pöördusin Metsalu poole.Tema sõnadest oli jutt, et ta helistas lapse isale ja teine pool oli vastu maksta miinimumi välja. Siis ma otsustasin anda kohtusse ja pöördusin Metsalu poole. Metsalu saatis enda rekvisiid minu meilile, et ma kannan talle üle 295,- euro . See summa pidi olema riigilõvu maksmiseks. Tegin talle ülekande 7.07.2015. Metsalu ütles ka seda, et lapse isa maksab seda summat tagasi peale kohtuotsust. Sellest ajast on juba möödas pool aastat. Kolm kuud Metsalu ei võtta minuga ühendust ja ei vasta minu kõnedele. Helistasin kohtumajja ja seal vastati, et menetlust ei ole andud sisse.
Kirja vahetus ja ülekanne summa on kõik olemas.

Palun, kas on mingi võimalus mind aidata?

Ette tänades

Gulsina

Re: Abi

03 Dets 2015, 14:52

Palun otsige üles 2013.a. kohtuotsus (kui otsust pole alles saate otsuse teinud maakohtust koopia) ja lugege veelkord läbi resolutsioon. Tavaliselt on otsuses kirjutatud "kuid mitte vähem, kui Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud miinimummääras", sellisel juhul annab see Teile otsese võimaluse pöörduda avaldusega kohtutäituri poole.

Juhul, kui otsuse teinud Maakohtu otsuses ei olnud nimetatud viidet, ja olite sunnitud pöörduma Teid 2013.a. esindanud Elena Metsalu poole kes võttis Teilt raha kuid uut hagiavaldust kohtule ei esitanud, (loodetavasti tegite ülekande panga kaudu või muu tasumist tõendava dokumendiga). Igaljuhul esitage Elena Metsalule kirjalik pretensioon ja nõue oma raha tagasimaksmiseks, juhul kui ta seda ei tee on Teil võimalik pöörduda kohtusse.

Kahjuks leidsin Elena Metsaalu kohta internetist vaid seda, et Elena Metsalu Õigusbüroo on lõpetatud 04.11.2011.a., soovitan edaspidi leida usaldusväärse juristi või advokaadi.


Vastas Jana Kitter.

Vasta