Küsimus tulumaksu kohta.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus tulumaksu kohta.

08 Dets 2015, 13:53

Oleks küsimus selline kui ostsin 2011 aasta juulis kinnistu 2500 euroga ja vahetasin 2013 16 mail selle kinnistu krundi vastu (väärtus sai pandud vahetusel 3500 eurot). Ja müüsin selle krundi 2014 aasta 22 septembril 5000 euroga.
Selle kolme aastaga olen üritanud müüa nii seda esimest kui ka teist krunti ja seoses sellega olen teinud kulutusi(müügi kuulutused, koristused kruntidel, niitmised, notari tasud jne.) kuid kui sai nüüd müüdud krunt siis nüüd hakkas maksuamet nõudma 2500 euro pealt tulumaksu.
Ma ei ole saanud ju vahetuselt esiteks seda 1000 eurot vaheraha, vaid vahetasin selle kallima krundi vastu. Ja lisaks kõik teised kulutused, seega pole see tulu mulle olnud 2500 eurot millelt peaksin maksma tulumaksu?
Et siis tekib küsimus kas maksuametil on õigus nõuda 2500 eurolt tulumaksu?

Re: Küsimus tulumaksu kohta.

10 Dets 2015, 21:32

Mõistlik on minna lähimasse Maksu- ja Tolliameti teeninduspunkti ja püüda asja selgitada. Väärtuseliselt olete saanud kinnistute vahetusega tulu 1000 eurot ja hiljem vahetusega saadud kinnistut müües saite veel tulu 1500 eurot. Kulutused kinnistu korrashoiuks ja müügi korraldamiseks ei kuulu saadud tulust maha arvamisele. Tulumaksuga maksustatakse maksumaksja tulu, millest on tehtud seadusega lubatud mahaarvamised. Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku tulu, mis on saadud vara võõrandamisest. Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma elukohana. Residendist füüsilise isiku maksustamisperioodi tulust arvatakse maha maksuvaba tulu 1848 eurot. Sama summa kuulub tulust mahaarvamisele ühel lapsevanemal, kui Te peate üleval last, kes on 17-aastane või noorem. Veel on tulust õigus tulust maha arvata ühe kuni 26-aastase Eesti kodaniku koolituskulu.


Vastas Vambola Olli.

Vasta