Kaasomand, müük, kohtutäitur

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Dets 2015, 10:46

Kaasomand, müük, kohtutäitur

15 Dets 2015, 11:10

Oman Lõuna-Eesti talust 1/2 mõttelist osa. Ülejäänud mõtteline osa kuulub kahele teisele isikule, jagunedes 1/4+1/4.
Mingil põhjusel on ühe nendest 1/4 omaniku osa müügis kohtutäituri poolt ning pandud oksjonile. Teavitasin oksjoni kooraldajat (kohtutäiturit), et kuna mulle kuulub müüdavast kinnistust 1/2, siis oksjoni edukalt lõppemisel korral soovin kasutada asjaõigusseadusest §73 lg 2 tulenevat mõttelise osa ostu eesõigust. Selle peale vastas mulle kohtutäituri assistent niimoodi:
"Täitemenetluse seadustiku § 98 lg 5 kohaselt ei saa kasutada enampakkumisel ostueesõigust."

Soovin teada, kas kohtutäituri assistendil on õigus ning antud juhul on täitemenetluse seadustik ülemuslik asjaõigusseaduse ees?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kaasomand, müük, kohtutäitur

15 Dets 2015, 18:40

Kohtutäituri assistent informeeris Teid õigesti. Viidatud täitemenetluse § 98 lg 5 kohaselt ei saa enampakkumisel kasutada ostueesõigust. Tegemist ei ole ühe seaduse ülimuslikkusega teise seaduse suhtes vaid tegemist on müügitehingu erijuhtumiga. Müük toimub läbi enampakkumise ja enampakkumise võitja suhtes ei saa kedagi teist eelistada. Te oleksite pidanud asuma osalema enampakkumises. Ostueesõiguse kasutamine on võimalik, kui on tegemist tavapärase müügitehinguga. Juhul, kui kohtutäituri poolt korraldatud enampakkumine ebaõnnestub on Teil võimalik osaleda kordusenampakkumises. Ostusoovi korral võtke ise ühendust kohtutäituriga ja avaldage oma ostusoovi.


Vastas Vambola Olli.

Vasta