Ehitusluba saamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Dets 2015, 21:46

Ehitusluba saamine

22 Dets 2015, 21:53

Tere! Palun Teie poolset konsultatsiooni alljärgnevas küsimuses:

1. Vallavalitsusse sai esitatud taotlus garaaž/kuuri laiendamiseks, oli 65 m2, tahame 80 m2. Vana garaaž/kuur on praktiliselt lagunenud ja selle asemel on soovi ehitada uus ja suurem.
2. Saime kätte projekteerimistingimused.
2. Projekt on nüüd valmis, Päästeameti poolt kinnitatud.
Projekt läks nüüd vallavalitsusse ehitusloa taotlemisele. Ametliku vastust ei ole veel saanud, kuid suuliselt sai projekteerija alloleva vastuse. Omanikuga vald pole suhelnud.
Sel ajal, kui vald andis välja projekteerimistingimused, ei kontrollinud nad, kas antud kohal on detailplaneering. Nüüd aga avastati, et detailplaneeringu järgi, ei tohi antud kohas hooneid laiendada. Vald otsib nüüd variante, mida teha.

Meie aga tahame teada, et kui nüüd vald vastab meile, et nad ei saa väljastada ehitusluba, kuna projekteerimistingimused on väljastatud valesti. Kas üldse nad tohivad nii vastata ja kui tohivad, siis mis oleksid meie edaspidised tegevused. Kas me peaksime seda vaidlustama vallas või kohtusse minema või peaksime lepima sellega ning tegema uue projekti vanade ruutmeetritega. Ehitusmaterjalid on tegelikult juba ostetud.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Ehitusluba saamine

27 Dets 2015, 16:40

Pädev asutus antud juhul, siis kohalik omavalitsus võib tunnistada projekteerimistingimused kehtetuks, kui:
1) kehtetuks tunnistamiseks on projekteerimistingimustes ette nähtud võimalus;
2) projekteerimistingimuste andmise aluseks olnud andmed, planeering või muud ehitisele ja ehitamisele esitatavad nõuded on muutunud;
3) sama kinnisasja kohta on hiljem kehtestatud detailplaneering;
4) projekteerimistingimuste taotluse esemega hõlmatud kinnisasjale on kehtestatud ehituskeeld või
5) projekteerimistingimuste taotlemisel on esitatud teadvalt valeandmeid, mis mõjutasid projekteerimistingimuste andmise otsustamist. Tundub, et Teie osas selliseid asjaolusid ei esine.
Kui puudub seaduslik alus projekteerimistingimuste kehtetuks tunnistamiseks, siis seda teha ei saaks ja kui kohalik omavalitsus sellise otsuse teeb, siis peaksite otsuse vaidlustama halduskohtus. Seni kui vald ei ole mingit otsust teinud, ei saa Te asuda midagi vaidlustama. Juriidiliste probleemide puhul ei ole sageli võimalik ennetavalt kedagi nõustada. Te ei tea praegu, millise lahenduse kohalik omavalitsus võib leida. Arvestades Teie küsimust, siis ei ole Te midagi valesti teinud, vaid Teie tegevus on igati seaduslik. Asjaolu, et Te ostsite valmis ehitusmaterjali arvestusega laiendada garaaži, oli Teie valik ja risk, kui Te tegite seda enne ehitusloa väljastamist. Samas, kui hiljem selgub, et kohaliku omavalitsuse ametniku eksimuse tõttu tekitati Teile kahju, siis on alus nõuda kohalikult omavalitsuselt kahju hüvitamist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta