Kaasomandi kasutamiseset

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaasomandi kasutamiseset

24 Dets 2015, 18:33

Tere!
Lahutasime oma abielu kohtu teel 2015 a keskel. Kohtuotsus vara jagamise osas on veel tegemata. Endine abikaasa jäi elama meile tollal ühisomandina kuuluvasse korterisse, mina kolisin elama mujale. Endine abikaasa keeldub nüüd mind korterisse sisse laskmast (vahetas ukselukud) ja ei lase ka korteris olevat vallasvara kasutada. Igasugusele suhtlemisele vastab sõimuga.
Meile kuuluvas teises korteris elab tema ema ja olukord on samane.
Lisaks on endine abikaasa asunud korterist kõrvaldama meile ühisomandina kuuluvat vallasvara.
Mingit kokkulepet meil omandi valdamise osas olnud ei ole.
Mida peaksin ette võtma kui sooviksin korterites vahel peatuda?
Kuidas saaksin kasutada korteris olevat vallasvara?
Kuidas saaksin kätte veel allesolevad minu isiklikud asjad (riided, jalanõud, tööriistad)?

Re: Kaasomandi kasutamiseset

28 Dets 2015, 19:19

Kuna ühisvara pole jagatud, siis soovitan teil pöörduda kohtu poole ja ühisvara jagada. Lisaks määrata kaasomandi kasutamise kord, kus täpselt kirjas, kes ja mida kasutab ja millised õigused ühele või teisele poolele laienevad.

Siinkohal saadan teile lingi hagiavalduse vormist, millega saate kohtusse pöörduda ja taotleda ühisvara jagamist.
https://www.juristaitab.ee/sites/www.ju ... valdus.pdf


Vastas Krista Paal.

Re: Kaasomandi kasutamiseset

30 Dets 2015, 14:12

Tere taas!
Tänan vastuse eest.
Kohtusse on avaldus kaasomandi jagamise kohta antud,kohtuistungite vahe on ca 6 kuud.
Jäi arusaamatuks, kuhu peaksin pöörduma kaasomandi kasutamise korra määramiseks ja mida selleks teha tuleks?
Kas enne, kui kohus on otsuse teinud ühisvara jagamise osas, ma ei pääse seaduslikult ligi minu ühisvarale?
On ilmselge,et järgmiseks istungiks ei ole ka vallasvarast midagi järgi jäänud.
Miks on ühel osapoolel võimalik hallata piiramatult ühisomandit ja teine peab lihtsalt ootama ja leppima tulemustega?

Re: Kaasomandi kasutamiseset

01 Jaan 2016, 16:42

Kui teie meelest teie eksabikaasa kuritarvitab teie ühisvarasse kuuluvaid vallasasju ja näiteks müüb neid, siis palun koostage nimekiri ja pöörduge kohtu poole hagi tagamise nõudega. Kohus peab vara säilimiseks ja säilitamiseks kiiresti hagi tagamise otsuse tegema.
Samas oleks mõistlik, kui oma vallasvara kasutamise ja omandamise ( kellele mis kuulub) suhtes saaksite mõistliku kokkuleppe.


Vastas Krista Paal.

Vasta