Tulumaks kinnisvara müügilt.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Jaan 2016, 17:15

Tulumaks kinnisvara müügilt.

12 Jaan 2016, 17:24

Tere. Sooviksin palun teada,et kui ma müün oma emale kinnisvara hinnaga 1000 eurot, aga korteri tegelik turuväärtus on kordades kallim. Kuna see korter ei ole minu alaline elukoht, siis ma pean tasuma maksuametile tulumaksu. Minu küsimus oleks, et kas ma pean tasuma tulumaksu müügihinnalt (1000 eur.) või kinnisvara tegeliku turuhinna järgi?
Ette tänades.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Tulumaks kinnisvara müügilt.

14 Jaan 2016, 18:59

Tulumaksuga maksustatakse maksumaksja tulu, millest on tehtud seadusega lubatud mahaarvamised. Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku tulu, mis on saadud vara võõrandamisest. Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma elukohana. Residendist füüsilise isiku maksustamisperioodi tulust arvatakse maha maksuvaba tulu 1848 eurot. Sama summa kuulub tulust mahaarvamisele ühel lapsevanemal, kui Te peate üleval last, kes on 17-aastane või noorem. Veel on tulust õigus tulust maha arvata ühe kuni 26-aastase Eesti kodaniku koolituskulu.
Vaevalt Teil õnnestub müüa korter hinnaga, mis ei vasta ligilähedaseltki tegelikkusele. Käesolevas portaalis ei anna me nõu, kuidas viia läbi väheusutavaid tehinguid.


Vastas Vambola Olli.

Vasta