Kahju hüvitamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 12 Jaan 2016, 20:41

Kahju hüvitamine

12 Jaan 2016, 21:10

Sõiduauto oli pargitud korterelamu ette. Maja ette oli virnadesse laotud katuse remondi käigus välja vahetatud vanad eterniiditahvlid. Need ei olnud korrektselt kinni kaetud ja lendasid tugeva tuulega vastu autot. Autol puudub kasko kindlustus. Esitasin KÜ-le nõude kahju hüvitamiseks. Antud kahju KÜ poolt sõlmitud kindlustusleping ei hüvita.
KÜ oli nõus kahju huvitama juhul kui minule, kui autoomanikule jääb kanda ka omavastutus, konkreetset summat nad välja ei toonud. Küsimus on, kas neil on juriidilist õigust mind selleks kohustada?

Ette tänades,

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kahju hüvitamine

14 Jaan 2016, 18:50

Omavastutus on kindlaksmääratud osa kahjujuhtumi maksumusest, mis on kindlustuspoliisil väljendatud teatud kindla rahasumma või protsendina ning see kulu tuleb sõiduki omanikul kahjujuhtumi toimumisel ise kanda. Mõnel juhul võib kindlustusandja kindlustuslepingu eritingimustes sätestada, et omavastutuse suurus võib vastavalt kindlustusjuhtumite arvule muutuda või omavastutus hoopiski puudub. Omavastutuse suurus mõjutab kindlustusmakset.

Kirjutate, et Teie autol puudub kasko kindlustus, seega pole ka võimalik mingit omavastutuse summat määrata. Tegelikkuses jääb vastajale täielikult arusaamatuks KÜ nõue omavastutuse osas, KÜ ei ole Teile mingi kindlustuse andja ega omavastutuse nõudja. KÜ tuleb Teie poolt esitatud kuludokumendi alusel tekitatud kahju täies ulatuses hüvitada ja seejärel on KÜ-l võimalus (muidugi kui on olemas isik/isikud, kelle hooletuse ja tegemata töö tõttu sai KÜ kahju), esitada kahjunõue sellele isikule. Juhul kui sellist isikut pole ja hooletu on olnud KÜ juhatus, tuleb küsimust arutada KÜ üldkoosolekul, ja tõstatada küsimus, kes konkreetselt hüvitab kulu KÜ-le.


Vastas Jana Kitter.

Postitusi: 2
Liitunud: 12 Jaan 2016, 20:41

Re: Kahju hüvitamine

15 Jaan 2016, 20:52

Suured tänud vastamast. Nüüd saan olla oma nõudmistes kindel.

Vasta