1. leht 1-st

Peale ema surma, pärandavasse majja sissekirjutamine

Postitatud: 14 Jaan 2016, 15:00
Tere Jurist Aitab

Mul on pealtnäha väga lihtne küsimus.
Mis hüvesid-soodustusi ( maamaksu soodustus/ tulumaksu mitte maksmis soodustus jne, ) toob kaasa ühe osapoole päradvarasse sisse registreerimine nii et teine osapool saab sellest alles ostu/müügi lepingu tutvustamisel alles teada.
Pärast ema surma, registeerib üks laps oma ema majja sisse, toimub päranduse jagamine kohtu kaudu,mis päädud ostu-/müügilepinguga, siis mis võimalikke soodustusi saab üks pärandi saajatest ( see, kes ennast sisse registreeris pärast ema surma, et fiktiivselt näidata seda kui oma elukohta, kuid me kõik teame, et see inimene elab hoopis teises kohas, mida kirjalikult kinnitavad ka tema naabrid seal kus ta tegelikult elab, kõige hullem asi asja juures on see et ostu/müügi tehingut tehes ta valetas notari/ostja/ oma õe juures olekul, et ta elab seal sees, õde aga väitis vastupidist, nii et kõik asjaosalised kes seda ost/müüki notariaalselt tegid ka kuulsid mida õde kõva ja selge häälega välja ütles ) kuna ta on ennast sinna sisse registreerinud, kuid reaalselt selles maja pole enam kui 10 aastat elatud aastaringselt, vaid suvekuudel õde-vend jaotatuna oma põllulappidel tegelevad krundil kartuli/tomatite/marjade jne, kasvatamisega. Kõikselle pärandatava eramu naabrid vajadusel kinnitavad seda kirjalikult, et selles maja pole elatu aastaringselt juba enam kui 10 aastat. Ühel päranduse saajal on kuri plaan tuluumaksu maksmise kohustusest eemale hiilida, selleks ta ka registreeris ennast sinna majja pärast ema surma ning enne kohtu abiga maja müümist, kuid teine osa pärandi saajast ehk siis tema õde kinnitab ( ostu-müügi hetkel notarite juuresolekul kinnitas ka seda, üks notar olnud öelnud, et miks saa sinna sisse pole ennast kirjutanud, vaatamata sellele et seda küsimus varem on õde kirjalikult selle notari käest küsinud, kuid vastust pole tänini saanud e-mailile ) , ka et see maja pole kellegi elukoht olnud enam kui 10 aastat. Kas on Eesti Vabariigis on kuidagi registreeritud nn elukoht, et kui kaua sa pead seal reaalselt ka elama, et vabaneda selle müümisel tulumaksu maksmisest Eesti vabariigi maksuametile.

Mida peaks nüüd tegema selle surnud ema tütar, kes ausa Eesti Vabariigi kodanikuna maksab pärandist tulnud tulumaksu riigile etteantud aja jooksul ära nagu peab, kuid tema vennal on hoopis muud plaanid, kas peaks Maksuametile ka kuidagi sellest teada andma/vihjama, et peaks seda konkreetset pärandi ost/müüki jälgima ning vajadusel osapooltele nende kohustusi meeldetuletama mis kaasnevad pärandi müümisel ning mis pole olnud tegelikult kellegi elukoht juba üle 10 aasta. Kas üle-üldse on võimalik sellise skeemi abil riigile mitte maksta päranduse mahamüümisel tulenevat tulumaksu maksmise kohustusest vabaneda. Minu teada on tulumaks meie riigis 20%, ning pärandi müümisest saadav riigitulu on päris arvestatav summa, mida kindlasti soovitan Maksuametil uurida, et ta sellest ilma ei jääks sellise skeemitamise tulemusena. Kõik meie maksud on seotud kaudsete mugavustega, et polisei-kiirabi-tuletõrje saaks jõuda õigel ajal abivajajateni, õpetajatel õiglasem palk, lasteaiad soojad jne. jne. Sellised võimalikud petmis-skeemid teevad mind väga kurvaks, sa saad päranduse ( loe.kingituse, põhimõtteliselt mitte millegi eest tegelikult ) ning siis pead sa ka nivvverdaa tulumaksu oma taskusse- võimalik vargus oma kodumaa tagant Peale selle see pole päranduse ainuke osa, need osapooled said päranduseks ka korteri Sakus, peaks nagu hakkama piisama!!!

Tänan Teid tagasiside eest,

Re: Peale ema surma, pärandavasse majja sissekirjutamine

Postitatud: 15 Jaan 2016, 15:54
Tulumaksuga maksustatakse maksumaksja tulu, millest on tehtud seadusega lubatud mahaarvamised. Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku tulu, mis on saadud vara võõrandamisest. Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma elukohana.
Kui Teil on andmeid maksupettuse kohta, siis peaksite sellest teatama tõepoolest Maksu-ja Tolliametile või tegema kuriteoteate politseisse.


Vastas Vambola Olli.