Liikluskindlustus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Jaan 2016, 10:20

Liikluskindlustus

19 Jaan 2016, 10:33

Tere

Juriidilisele isikule kuuluv sõiduk, mida juhib keegi kolmas isik, kes ei ole ettevõtte poolt määratud sõiduki vastutavaks kasutajaks, kuid omab sõiduki registreerimistunnistust ja juhtimisõigust ning on liiklusseaduse mõistes sõiduki vastutava kasutaja poolt peale sõiduki kasutamist 6 kuu jooksul tuvastatav, põhjustab liiklusõnnetuse või osaleb liiklusõnnetuses kannatajana. Muuhulgas on ettevõte oma sisestes dokumentides kehtestanud, et sõidukit võib juhtida vaid selleks määratud isik (kes ei ole eelnimetatud sõidukit juhtinud isik).

Siit paar küsimust selle olukorra kohta:
1. Kas sellisel juhul oli seaduse mõistes sõidukit juhtinud isikul üldse õigus sõidukit juhtida? Kui ettevõte on ettevõttesiseselt keelanud kõrvalistel isikutel sõidukit juhtida, siis see on pigem nii-öelda tööandja ja töötaja omavaheline vastutus kui õiguslik vastutus?
2. Kas sellisel juhul on liikluskindlustuse ja kahju hüvitamise toimingutes mingeid erisusi? Selle küsimuse vastus ilmselt sõltub esimese küsimuse vastusest.

Loodan, et tekst ei olnud liiga segane.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Liikluskindlustus

20 Jaan 2016, 16:57

Liikluskindlustusleping on sõlmitud juriidilise isiku ja kindlustusfirma vahel. Kui nüüd selle juriidilise isiku autot juhtis isik, kes oli auto võtnud omavoliliselt, siis on tegemist kuriteoga so karistusseadustiku § 215 lg 1 järgi kvalifitseeritav asja omavolilise kasutamisena. Kui aga mootorsõidukit lubati kasutati ettevõtte juhi poolt, siis ei ole mingeid erisusi. Kindlustusfirma hüvitab liikluskahju. Kindlustatud on mootorsõiduk ja kui tekib liikluskahju, siis kindlustus hüvitab selle, kui ei ole tegemist juhi poolt toime pandud õigusrikkumisega.


Vastas Vambola Olli.

Vasta