Alustav ettevõte ja kohtutäitur

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Alustav ettevõte ja kohtutäitur

26 Jaan 2016, 17:07

Tere,

kui ma soovin alustada ettevõtlusega ehk osaühinguna ja mul puudub võimalus maksta 2500 eurot sissemakseks.

Samas mul on eraisikuna kohtutäituri poolt arestitud panga kontod, kas siis kohtutäituril on õigus arestida minu firmaga seotud panga kontosid?

Kuna mul sisse makse puudub vastutan ma ise enda varaga osaühingu eest, kas see annab õiguse kohtutäituril arestida ettevõttega seotud kontosid?

Ette tänades .

Re: Alustav ettevõte ja kohtutäitur

01 Veebr 2016, 18:07

Füüsilisest isikust võlgniku suhtes alustatud täitemenetluse raames puudub kohtutäituril õigus pöörata sissenõuet selle isikule kuuluva juriidilise isiku (osaühingu, aktsiaseltsi jne) varale sh arestida selle juriidilise isiku kontosid.
Küll aga võib kohtutäitur arestida füüsilisest isikust võlgnikule kuuluva osaühingu osakud või aktsiaseltsi aktsiad. Seega võib juhtuda, et Teie suhtes läbiviidava täitemenetluse käigus arestib kohtutäitur ja müüb maha Teile kuuluva nn firma osaluse.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta