1. leht 1-st

Kinnisvara ostu-müügilepingust taganemine

Postitatud: 28 Jaan 2016, 10:43
Palun infot!
Ostsin kinnisvara. Notariaalsesse ostu-müülepingusse sai kirja, et müüja kohustub oma kuludega hankima kasutusloa(tegemist elamuga, kus on mitu korterit). Kasutusloa hankimise tähtaeg on tänaseks möödas. Järjest ilmnevad uued takistused, mistõttu kasutusloa hankimine võib venida väga pikaks või osutuda võimatuks (projektist möödaehitamine, puudavad vaeg- ja vahetööde aktid jne).
Lisaks ei vasta ostetud objekt müügikuulutuses ja ka helikandjal antud müügieelsele informatsioonile. Ilmnenud on ka on varjatud puudused. Müüjat on kordvalt e-maili teel ilmnenud puudustest teavitatud. Midagi on müüja korda teinud, kuid puudusi on veel. Osad ilmnenud puudused takistavad ka kasutusloa hankimist.
Kas mul on piisav põhjus pöörduda kohtusse ja taotleda lepingust taganemist? Mille järgi kohus otsustab, kas mul on õigust taganeda või mitte? Juhul kui kohus otsustab minu, ostja , kasuks , aga müüja on raha ära kulutanud, kuidas ma saan oma raha tagasi? Kui kohus leiab, et mul on õigus lepingust taganeda, kas kohus võib nõuda et Müüja müüb maha oma olemasoleva kinnisvara, kus ta elab? Kas kohtukulud ja ka advokaadi kulud kannab lõpuks kaotaja?
Millest ma peaksin alustama kohtusse pöördumisel (advokaati mul ei ole)?
Teid ette tänades !

Re: Kinnisvara ostu-müügilepingust taganemine

Postitatud: 08 Veebr 2016, 15:03
Olukorra analüüsiks peaks esmat pöörduma juristi poole, kes aitab ka kokku panna taganemise avalduse koos põhjendustega. Seda võib ka teha notari kaudu. Kui müüja ei ole vabatahtlikult valmis tehingut tagasi pöörama, siis läheb asi alles kohtusse. Tundub, et on olemas oluline põhjus taganemiseks. Kui müüja raha ei ole, siis vastutab ta kogu oma muu varaga hinna tagastamise eest. Kohtukulud kannab reeglina kaotaja


Vastas Priidu Pärna.