Talu jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Talu jagamine

30 Jaan 2016, 16:36

Olen üks paljudest samasaatusega inimestest, kel probleeme lapsepõlvetalu jagamisega, mis on praktiliselt notariaalselt kingitud õepojale. Õde lihtsalt arvas ennast "suuraitajaks olevat" ja ahnuse tugevama õigusega manipuleeriti väheharituid vanemaid. Kokkuhoiu ja silmakirjatsemise mõttes tehti leping õepojale, mis oli saladus.
Kuigi veel elus olev ema mõniaeg tagasi luges sõnad peale õele, et peale tema surma jagatakse asjad kõikide laste vahel. Mina ei ole ka enam esimeses nooruses ja ei oota kellegi surma, vaid tahaks küttepuid teha siis, kui oman veel füüsilist jõudu.
Mismoodi tuleks asju lahendada, et ma oma osa kätte saaksin?

Re: Talu jagamine

31 Jaan 2016, 16:52

Teil ei ole võimalik kinkelepingut vaidlustada, sest Te ei ole antud tehingus osapooleks. Kui vanemad otsustasid oma talumaa kinkida õepojale, siis oli see ilmselt nende soov ja tahe. Kinkelepingu tõestamisel notari juures, on notar kohustatud kinkijatele selgitama kõiki tehinguga seostud asjaolusid ja kindlasti notar ka seda tegi. Kui Te soovite saada Teie vanematele kuulunud talu metsast nüüd küttepuid, siis ainsaks võimaluseks on selles kokku leppida omanikuga st õepojaga. Kui omanik ei luba Teil oma kinnistul kasvavast metsast raiet teha, siis peate sellega leppima.


Vastas Vambola Olli.

Vasta