Kasutusõiguse säilimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Dets 2015, 13:48

Kasutusõiguse säilimine

01 Veebr 2016, 13:06

Tere,
oman korterile eluaegset kasutusõigust, mis läks sundtäitmisele hüpoteegipidaja nõudel.Hüpoteegipidaja nõue on ajaliselt minu kasutusõigusest eespool. Kui ma tasun täiturile hüpoteegipidaja nõude, kas on oht et korteri omanik saab vastavlt seadusele ümber vormistada selle hüpoteegi omaniku hüpoteegiks ja juba edasi vormistades selle hüpoteegi võla katteks kellegile kolmandale isikule.
Kas siis selle hüpoteegi järjekoht säilib ja uuel hüpoteegi omanikul on uuesti võimalus hüpoteek sundtäitmisele pöörata.
Või peab kinnistu omanik omanikuhüpoteegi realiseerimisel, minu kui korteri kasutusõiguse omajalt kinnistusraaamatu järjekohal järgmiselt nõusolekut küsima vastavalt kinnistusraamatuseaduse § 341.1 Puudutatud isiku nõusolek. Kui kinnistu omanik oma omaniku hüpoteegi ilma minu nõusolekuta realiseerib kellegi teise kasuks, kas siis see hüpoteek jääb minu korteri õigusest ette või tahapoole?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kasutusõiguse säilimine

02 Veebr 2016, 17:53

Kui Teie kasuks on seatud eluaegne isiklik kasutusõigus eluruumile, siis korteriomandi omaniku vahetus üldjuhul ei too kaasa selle tühistamist. Kinnisasja täitemenetluses müügi korral jäävad püsima sissenõudja nõude või selle tagatiseks oleva õiguse järjekohast eespool ja samal järjekohal olevad kinnistusraamatust nähtuvad õigused. Nõudest järjekohas tagapool olevad õigused lõpevad pakkumise parimaks tunnistamisega. Lõppenuks loetakse ka kinnistusraamatusse kantud, sissenõudjale kuuluv õigus, millest tuleneva nõude rahuldamiseks sissenõue pöörati.
Kui Te tasute hüpoteegipidaja nõude, siis võib hüpoteegipidaja hüpoteegist loobuda ja hüpoteegi omandab koormatud kinnisasja omanik. Hüpoteegipidaja nõude tasumine Teie poolt on kasulik omanikule. Teie piiratud asjaõigus jääb aga ikkagi endisele järjekohale. Teie jaoks on antud olukorras mõistlik osaleda täitemenetluses enampakkumisel ja omandada korteriomand.


Vastas Vambola Olli.

Vasta