Ühisvara

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Veebr 2016, 17:58

Ühisvara

10 Veebr 2016, 18:14

Tere.

Mul on tekkinud mure, millele ma ei oska kahjuks hetkel lahendust leida.
Nimelt võtsin kunagi Swedbank-ist laenud (aastal 2007 või isegi 2008, kahjuks paberid kaduma läinud).
Nüüd sain kirja, et pank tahab saada laenu tagasi, mis on ilmselge, aga ka on kirjas, et nad on sunnitud panema müüki korteri, mis väidetavalt on mu praeguse abikaasaga ühisvara. Tegelikult on minu abikaasa teist korda abielus, ja ta sai selle korteri oma esimese abikaasaga, seega pole see soetatud minuga koos elama hakates, ega ka abielludes. Ta nimelt ostis selle korteri 1993 aastal.
Nüüd saadetakse sama sisuga kirju ka minu abikaasale.
Küsimus oleks, kuidas saab tõestada, et see pole ühisvara? Abikaasal on olemas ainult ostumüügi leping aastast 1993 ja Tartu Maarhiivist väljavõte selle kohta.
Mida peaks tegema, et see tõestada ära?
Samas pakkusin ka välja, et hakkan maksma iga kuu mingit summat.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Ühisvara

11 Veebr 2016, 16:18

Kinnisvara kuulumist ühisvarasse või lahusvarasse saate kontrollida e-kinnistusraamatu kaudu. www.rik.ee Näiteks: abielu sõlmiti 1995. Kuid vara oli soetatud ühe abikaasa poolt 1993.a. ,siis on see lahusvara ja teil ei olegi vaja muud tõestada.

Kui te olete võtnud laenu pangast konkreetselt antud kinnisvara ( korteri) paremustamiseks või renoveerimiseks, siis on pank õigustatud esitama nõudeid antud vara vastu. Lepingut nägemata võiks arvata, et olete antud korteri pangale tagatiseks laenu tasumisel pannud. Kuna laen on võetud suhteliselt ammu ja teil on mingil põhjusel tekkinud makseraskused, siis pank ei usalda enam teid ja seetõttu soovib oma raha kiiresti tagasi saada ja korteri avalikule enampakkumisele panna.

Kui te saate pangaga kokkuleppele laenusumma tagasimaksete maksegraafikus, siis seda saab ikka teha, kuid siin oluline võlausaldaja ( panga) poolne tahe. Kui pank seda enam teha ei soovi, siis maksegraafikut ei tule.


Vastas Krista Paal.

Vasta