Korteri müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri müük

30 Mär 2016, 19:03

Tere,

soetasin endale 2005 aastal korteri, pangalaenuga. 2008 soetasin endale koos elukaaslasega
ridaelamu, ühiselt võetud pangalaenuga. Nüüd soovin müüa 2005 aastal soetatud korterit ning tasuda
saadud rahaga ära korteri ostuks võetud laenu. Korter ridaelamu laenu tagatiseks ei ole.
Elukaaslane on hetkel lapsehoolduspuhkusel, igakuised hüvitiste laekumised on tal lõppenud,
aga kuna meil on raha kogutud siis ta veel tööle tagasi ei pea minema, plaanib sügisel minna.
Töökoht on tal alles.
Pank keeldub andmast korterile müügiluba, tuueks põhjuseks, et mina üksi ei teeni piisavalt
ridaelamu laenu teenindamiseks. Kordagi pole meil olnud probleeme laenu tagasi maksmisega.
Kuna elukaaslane hetkel tööl ei käi (igakuised laekumised puuduvad) siis arvestatakse ainult
minu töötasuga.
Kas mul on mõtet pöörduda juristi poole või ongi siinkohal pangal õigus ?

Ette tänades

Raul

Re: Korteri müük

01 Apr 2016, 15:52

Teil on sõlmitud laenuleping pangaga ja laenu tagatiseks on Teie poolt 2005.a. soetatud korter. Pank on eraõiguslik juriidiline isik ja lepingu poolena lähtub enda huvidest. Antud juhul on tegemist Teie poolt sooviga laenulepingut muuta. Võlaõigusseaduse § 13 lg 1 kohaselt võib lepingut muuta või lepingu võib lõpetada lepingupoolte kokkuleppel või lepingus või seadusega ettenähtud muul alusel. Seega on lepingu muutmine võimalik ainult kokkuleppel pangaga. Tõenäoliselt ei anna vaidlus tulemust. Pigem peaksite ise püüdma panka veenda, et tulete toime oma lepinguliste kohustuste täitmisega peale korteri müüki.


Vastas Vambola Olli.

Vasta