1. leht 1-st

Maja ostmine pangalaenuga.

Postitatud: 05 Mai 2016, 08:05
Tere, tahame osta maja pangalaenuga. Majas, mida osta tahame puudub vee- ja kanalisatsiooni süsteem, kas pangal on õigus nõuda, et me peame selle kohe sinna sisse ehitama? Nimelt öeldi meile pangast, et nende jaoks on see maja remonti vajav, kuna seal ei ole vett sees. Selleks, et saada üldse laenuotsust, peame me tegema kalkulatsiooni (palju see veevärgi ehitus maksma läheb) ja see raha peab meil ka kohe konto peal olema. Põhimõtteliselt, meie oleme leidnud endale sobiva maja ja pank nõuab, et kui me selle ära ostame, siis peame seda kohe lõhkuma hakkama. Kas nad saavad sellist asja nõuda, on see kirjas kuskil seadustes vms?

Ette tänades

Re: Maja ostmine pangalaenuga.

Postitatud: 06 Mai 2016, 10:11
Tegemist ei ole õigusalase küsimusega. See on võlgniku ja võlausaldaja omavaheline „kauplemine“.

Kui te soovite pangalaenu abil soetada maja ja võlausaldaja nõuab tagatisena väärtuslikku vara, siis on tal seda õigus nõuda. Kui võlausaldaja leiab, et tagatiseks pandud vara väärtus ei kata taotletud laenusummat, siis on võlausaldajal õigus kas laenu andmisest loobuda või nõuda vara väärtuse parandamist.

Soovitan teil küsida laenupakkumisi ka teistelt pankadelt ja võib juhtuda, et teised pangad on vähemnõudlikud ja te ei pea ümberehitusi tegema.


Vastas Krista Paal.