Tagasi astumine juhatusest

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Sept 2015, 11:55

Tagasi astumine juhatusest

06 Juun 2016, 19:46

Tere,
Olen sattunud keerulisse situatsiooni: OÜ-s on kolm osaniku, nendest kaks on juhatuse liikmed. Kaks osaniku olid abielus, nüüdseks nemad läksid lahku ja oma rahaasjade pärast nad ei soovi üks teist näha isegi notari juures ja mina pole nõus otsustega, mida võtab vastu juhatuse liige. Soovin tagasi astuda juhatusest ja lahkuda sellest firmast, kuid teine juhatuse liige saatis mulle kirja, et ta on nõus see tehing allkirjastada ainult siis, kui koos minuga firmast läheb ära ka tema endine abikaasa. Olen saatnud ka avalduse, et soovin vähemalt tagasi astuda juhatusest, kuid teine juhatuse liige ei soovi andmed muuta registris. Mida mina saan teha ja kuidas mina saan sellest firmast lahkuda seaduse järgi?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Tagasi astumine juhatusest

08 Juun 2016, 16:12

Juhatuse liikmed valitakse ja kutsutakse tagasi osanike poolt. Kui ühingul on nõukogu, valib ja kutsub juhatuse liikmed tagasi nõukogu. Juhatuse liikme volituse lõppemise või uue juhatuse liikme registrisse kandmise avaldusele tuleb lisada nõukogu otsus ja koosoleku protokoll, nõukogu puudumisel osanike koosoleku otsus ja koosoleku protokoll või hääletusprotokoll. Juhatuse liikmeks valimiseks on vajalik tema nõusolek. Juhatuse liige võib juhatusest tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest enda määranud organile. Juhatuse liikmega sõlmitud lepingust tulenevad õigused ja kohustused lõpevad vastavalt lepingule. Juhatuse liikme lepingu ülesütlemisele kohaldatakse võlaõigusseaduses käsunduslepingu ülesütlemise kohta sätestatut.
Teil on võimalus viivituse korral, kui Teid ei vabastata, edastada oma tagasiastumise avaldus Tartu Maakohtu Registriosakonnale ja taotleda kande muutmist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta