Maja ehitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maja ehitamine

27 Juun 2016, 18:31

Mul on vaga tahtsam kusimus,aga ma ei tea keda ma voin kusida.
Minu abikaasa nimi Oleg. Ta ja veel 5 inimesed omanikud krundil, mis asub Joelahtmes. Me koik ostame maa samalt proualt, ta leidis arhitektor ja algas detalplanerigu tegema. Koik omanikud teavad missugused kohad kelle oma peab olema kui detalplanering on valmis. Ja algavad koristada krund voi teha vaiksed hooned kuhu voib panna riided, labidad ja teised asjad veel ka tegevad vaiksed aedad kus kasvavad ounapuud, tomatid, kurgid ja lilled. Koik ootavat detalplaneering, selle parast et koik tahavad elamumajad ehetada. Me ootame ka.
Aga uks omanik juba teeb kahekorruseline maja, kui ma kusin kas keegi lubas? Ta utles et tal ei vaja luba, ta voib teha ise - see on tema koht!
Siis mul on kusimus: kui uks inimene teeb midagi kui detailplaneerimine ei tehtud, ehitusluba seal ei ole, ja mitte keegi meie valitsusel ei võttes meetmeid siis voib olla me voitsime ehitada midagi ka? Miks me ootame kui detalplaneerimine valmis? Miks meil on ainult ajutise eluaseme (ait)? Miks seadus ja reeglid ei ole identsed koigele eest?
Voib olla te teatsite,kes voib mind aidata,voi kuhu ma pean minna oma kusimustega? Ma ei kirjutan oma isikukood ja minu abikaasa ka,selle parast et meie nabrimees utles et ta teib midagi paha kui ma kusin kedagi, uks kord ta juba ründas mind, aga mul ei ole toend, siis poliis ainult votab avaldus ja koik. Siis ma ei kirjutan oma isikuandmed et ma kardan teda. Aga kusin selle parast et ma tahan ehitada maja ja tara ka, aga minu abikaasa utles et vaja dokumendid odata. Aitah Teile, ja palun vabandage,ma kirjutan eesti keelt vaga halvasti.

Re: Maja ehitamine

27 Juun 2016, 18:34

Teie abikaasa käitub õigesti, kui ei alustanud elamu ehitamist. Elamu püstitamiseks peab olema ehitusluba ja ehitusloa väljastab kohalik omavalitsus. Ehitusluba annab õiguse ehitada ehitist, mis vastab ehitusloa andmise aluseks olevale ehitusprojektile. Ehitusluba antakse, kui esitatud ehitusprojekt vastab õigusaktides sätestatud nõuetele, eelkõige detailplaneeringule või projekteerimistingimustele ning ehitisele ja ehitamisele esitatud nõuetele. Seaduses sätestatud juhul peab ehitis vastama riigi või kohaliku omavalitsuse eriplaneeringule.
Kui Teie naabril puudub ehitusluba, siis on tegemist ebaseadusliku ehitisega ja see võib kaasa tuua kohustuse püstitatud ehitis lammutada. Lisaks võidakse ehitusloata ehitamise eest karistada rahatrahviga kuni 1200 eurot.



Vastas Vambola Olli.

Vasta