Eeskostetava kinnistule elamu ehitamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Aug 2016, 08:22

Eeskostetava kinnistule elamu ehitamine

30 Aug 2016, 08:45

Tere

Minu isale on määratud eestkostja ja selleks on mu ema. Isale kuulub kinnistu, millele ta kunagi soovis ehitada maja, kuid kahjuks raske haiguse tõttu seda toimuma enam kunagi ei saa ning maja müürid seisavad juba aastaid. Isa on nö raske puudega (töövõimetu, parema kehapoole halvatus, kõnekeskuse kahjustus 95% määral ehk rääkida ja kirjutada enam ei oska). Nüüd on lapsel soov antud müüridest siiski kodu valmis ehitada.
Kunagi sooviti isa nimel olev korter lapse korteri tagatiseks määrata, kuid seda kohus ei lubanud, kuna see võib kahjustada eestkostetava varalist seisu. Kas maja ehitamine võib siiski kõne alla tulla, kuna sellega tegelikkuses ju eestkostetava vara väärtust tõstetatakse? Juhul kui ehitamine on võimalik, siis milliste asutuste poole tuleks esmalt pööruda?

Lugupidamisega,
Eestkostetava laps

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Eeskostetava kinnistule elamu ehitamine

31 Aug 2016, 16:58

Eestkostja kaitseb eestkostetava varalisi ja isiklikke õigusi ning huve. Muu hulgas peab eestkostja hoolitsema selle eest, et eestkostetav saaks vajalikul määral ravi- ja sotsiaalteenuseid. Te peaksite esmalt pöörduma kohtu poole avaldusega, et saada kohtu nõusolek elamu ehitamiseks eestkostetava kinnistule. Tegemist on eestkostetava kinnistu kasutusse andmisega ja vastavalt Perekonnaseaduse §-le 187 lg 1 p 5, on selleks vajalik kohtu luba. Kohus võib erandjuhtudel anda eestkostjale üldise nõusoleku teha kõiki või teatud liiki tehinguid, milleks on vaja kohtu nõusolekut. Kui kohus on elamu püstitamiseks loa andnud, siis peate elamu püstitamiseks saama ehitusloa kohalikust omavalitsusest. Ärge laske ennast heidutada asjaolust, et eelneval korral kohus ei andnud luba kinnistu tagatiseks andmiseks.


Vastas Vambola Olli.

Vasta