Kooperatiivkorter

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Sept 2016, 09:53

Kooperatiivkorter

13 Sept 2016, 10:09

Tere!

Mul on natuke segane küsimus.

Korteriühistu moodustamise ajal vormistati minu ema kooperatiivkorter minu nimele aastal 2002 tehtud elamukooperatiivi avalduse alusel (ma ei mäleta täpselt selle ühisuse vahepealset vormi s t neil oli sel ajal moodustatud midagi korteriühistu sarnast, aga kooperatiivsuse tõttu erines see mõnevõrra korteriühistust). Olin sel ajal abielus.

Abielu lahutasime 2003. aastal perekonnaseisuaktide büroos.

Kas ma saan õigesti aru, et see korter on meie ühisvara?
Kui jah, siis soovin (endine abikaasa on nõus) vormistada notariaalse dokumendi, kus endine abikaasa annab nõusoleku loobuda kõigist nõuetest selle korteri vastu. Kas seda saab teha?

Kas ma pean notari juures tõestama, kuidas see korter minu valdusesse sattus? Kui jah, millised dokumendid need on (mul on füüsiliselt olemas ainult korteriühistult üks paber, mida on isegi raske dokumendiks nimetada, kus on kirjas, et see korter on vormistatud minu nimele)? Kes need dokumendid mulle peab väljastama?
Kinnistusraamatus olen korteri valdaja mina. Kas sellest kandest piisab notarile?

Aitäh!

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kooperatiivkorter

14 Sept 2016, 13:45

Teie kirja puhul ei selgu, kas Teie korter on ühisvara või on see lahusvara. Kui Teie ema kinkis Teile korteri, siis on see Teie lahusvara. Te peaksite oma küsimusega pöörduma notari poole ja selgitama asjaolusid. Juhul, kui korter on ikkagi Teie ja lahutatud abikaasa ühisvara, siis on võimalik notari juures sõlmida kokkulepe ühisvara jagamiseks. Omandiõigust korterile tõendab väljavõte kinnistusraamatust ning notaril on võimalik vajadusel väljavõte kinnistusraamatust saada.


Vastas Vambola Olli.

Vasta