vallasasja ost

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Nov 2015, 02:54

vallasasja ost

15 Sept 2016, 15:09

Olen vallasasja (maa erastamata korter) omanik aastast 1997. Meie majas soovib teine omanik (välismaalane) müüa oma korterit (ostetud 2005 ja surnud mehe pärandus 2010) ja mina soovin seda osta. Kuidas seda vormistada? Sain aru, et ma saaksin sõlmida võlaõigusliku lepingu ja siis kui maa on erastatud, ka asjaõigusliku lepingu. Senikaua kasutada/tegutseda tema volikirja alusel. Kuidas kaitsta minu huve, kui ma talle olen raha maksnud, sain aru, et ta võib oma volikirja lõpetada igal ajal, kui talle sobib? Kas võlaõiguslikku lepingusse saab kirjutada mingi sellist tegevust peatava punkti, või samas summas raha tagasi maksmise kohustuse ? Või vormistada eraldi kokkuleppe(lepingu) meie vahel? Kas volikiri saab olla tähtajaline, kas ta siis on ikka tagasivõetav? Kas teine omanik saab/tohib oma korterit ka kinkida ja kui, siis kellele? Kas need tegevused lõppevad samasuguse tulemusega uue omaniku jaoks? Küsimuse mõte oli, et kas kinkides jääb asjaõiguleping tegemata nagu müügi (võõrandamise) puhul või siis lähevad mõlemad koos kehtima?
Tänud ette, P.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: vallasasja ost

18 Sept 2016, 12:17

Teil ega teisel korteriomanikul ei ole võimalik teha tehinguid kõnealuste korteritega. Esmalt tuleks erastada elamu juurde maa. Seejärel saate kinnisomandi jagada korteriomanditeks. Korteriomanditeks võib jagada kinnisomandi, mille ese on maatükk koos sellel oleva või ehitatava ehitisega. Kui elamu on jagatud korteriomanditeks, siis on võimalikud tehingud Teie ja teise korteriomaniku vahel. Korteriomandi müümine on võimalik ainult notariaalselt.
Teie poolt tehtud võlaõiguslikud tehingud korteri ostmiseks on kehtetud. Kui Te olete teisele korteriomanikule tasunud mingid summa, siis peaksite püüdma saada sellelt isikult kirjaliku kinnituse raha saamise kohta.
Maa erastamiseks tuleb teil pöörduda kohaliku omavalitsuse poole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta