Juhatuse liige kadus ära

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 25 Sept 2015, 12:14

Juhatuse liige kadus ära

17 Okt 2016, 10:31

Tere,
OÜ-s on kolm osaniku ja eelmisel kuul OÜ juhatuse liige (üks osanikest) jäljetult kadus ära, kõik tema telefonid välja lülitatud, e-mailidele ei vasta, kontor on pidevalt kinni. Politsei juba ka tunneb huvi kadunud juhatuse liikme kohta kuna juhatuse liige on võlgu OÜ klientidele. Mida jäänud kaks osaniku selle OÜ-ga peaksid ette võtma, kui nemad pole huvitatud selles OÜ-s? Kas OÜ osanikud kannavad mingit materiaalset vastutust, kui selgus et kadunud juhatuse liige on võtnud OÜ peale laenud ja olemas võlad?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Juhatuse liige kadus ära

18 Okt 2016, 16:40

Üldine põhimõte on, et osaühing on äriühing, millel on osadeks jaotatud osakapital ja osanik ei vastuta isiklikult osaühingu kohustuste eest.
Äriseadustiku § 187 kohaselt peab juhatuse liige peab oma kohustusi täitma korraliku ettevõtja hoolsusega. Juhatuse liikmed, kes on oma kohustuste rikkumisega tekitanud kahju osaühingule, vastutavad tekitatud kahju hüvitamise eest solidaarselt. Juhatuse liige vabaneb vastutusest, kui ta tõendab, et on oma kohustusi täitnud korraliku ettevõtja hoolsusega. Juhatuse liikme vastu esitatava nõude aegumistähtaeg on viis aastat, kui osaühingu põhikirjas või kokkuleppel juhatuse liikmega ei ole ette nähtud muud aegumistähtaega.
Osanik vastutab osanikuna osaühingule, teisele osanikule või kolmandale isikule süüliselt tekitatud kahju eest. Osanik ei vastuta tekitatud kahju eest, kui ta ei ole võtnud osa kahju tekitamise aluseks olnud otsuse vastuvõtmisest või kui ta hääletas otsuse vastu. Otsuse vastu hääletanuks loetakse osanik, kes ei teata, kas ta on otsuse poolt või vastu.
Te peate koos teise osanukuga selgusele jõudma osaühingu kohustuste osas ja kui Te ei ole huvitatud osaühingu tegevuse jätkamisest, siis algatama likvideerimismenetluse või esitama avalduse pankroti välja kuulutamiseks, kui osaühing on kestvalt maksejõuetu.


Vastas Vambola Olli.

Vasta