Kas FIE tohib osutada teenuseid haiguslehe ajal?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Apr 2015, 19:15

Kas FIE tohib osutada teenuseid haiguslehe ajal?

30 Nov 2016, 10:27

Tere.

Kas FIE-l on lubatud tegeleda haiguslehel olles ettevõtlusega/teenuste osutamistega?
Tekkib muidugi huvitav küsimus, miks siis haigusleht, kui saab tegutseda.

Aitäh

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kas FIE tohib osutada teenuseid haiguslehe ajal?

01 Dets 2016, 17:22

Ravikindlustuse seaduse § 56 lõike 1 kohaselt maksab haigekassa FIEdele haigushüvitist alates 9. töövabastuse päevast. Kaheksa esimese töövabastuse päeva eest FIE-dele haigushüvitist ei maksta. Teie enda huvides on, et Te järgiksite ravi, mille on Teile perearst või muu arst määranud.
Ravikindlustuse seadus keelab ajutiselt töö-võimetul inimesel töötamise. Haiguslehe ajal tööd tegev inimene võib alates seaduse rikkumise päevast kaotada haigusraha. Haigekassa võib ravirežiimi rikkumistest teada saada avalikkuse kaudu või märkab raviarst kodusele ravile määratud isikut kuskil liikumas või ei anna määratud ravi vajalikku tulemust.


Vastas Vambola Olli.

Vasta