Probleemid kinnisvaraga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleemid kinnisvaraga

08 Dets 2016, 17:10

Soetasin endale Jõgevamaale ridaelamuboksi, millega pidi kaasnema ka 1/4 kuurist.
Probleem seisneb selles, et sellest kuurist olen siiani saanud ainult osa nr 5. sellel majal pole eraldi kellegile väljastatud kuuri osa. Hetkel on jaotus seal et kolm korterit kasutavad osasi 1-4. minule kuulub hetkel ainult osa 5 ning siis probleemne on see 6-7. Kui igaleühele peaks kuuluma 1/4 kuurist siis ei saa kuidagi ühele kuuluda 6-7.
Selle boksi ostsin vallalt ja ost sisaldas 1/4 kuuri.
Vallaga olen ühendust võtnud ja seal sain vastuseks, et nad käisid selle naisterahvaga rääkimas kellele kuulub osa nr 6 ja 7.
Ja mina sain vastuseks, et see on ajalooliselt nii kujunenud ja pole midagi teha.
Nemad lasid siis korteriühistul seda asja edasi ajada, nemad omakorda ütlesid, et pole midagi teha ja peaksin ehitama endale kuuri siis juurde (mis nõuab ehitusluba ja samuti materjal)
Ometi sain mina selle boksi koos 1/4 kuuriga ja ei soovi sinna lisa investeerimisi teha sest olen maksnud ikkagi selle eest ja sooviks seda.
Hetke seisuga ei suuda vald ega korteriühistu mulle muud juttu rääkida, kui et pole midagi teha siis.
Mis ma peaks järgmiseks tegema?

Re: Probleemid kinnisvaraga

08 Dets 2016, 17:11

Kui Teie poolt sõlmitud korteriomandi müügilepingus on märgitud, et Te omandasite ka ¼ kõnealusest kuurist, siis on Teil õigus nõuda, et teised kortermaja elanikud, kes on hõivanud Teie kuuriosa, vabastaksid selle, et Te saaksite asuda omandatud kuuriosa kasutama. Kui isikud, kes kasutavad Teie kuuriosa, keelduvad kuuri vabastamast, siis võite Te pöörduda kohtusse hagiga vara välja nõudmiseks võõrast ebaseaduslikust valdusest. Olukordades, kus varasemalt on välja kujunenud kortermaja juurde kuuluvate ehitiste kasutamine, on üsna raske välja kujunenud olukorda muuta.
Tsiviilasjade menetlemine kohtus toimub vastavalt tsiviilkohtumenetluse seadustiku (TsMS) sätetele. Hagi sisule esitatavad nõuded on ära toodud TsMS §-s 363. Hagiavalduses märgitakse lisaks menetlusdokumentide muudele andmetele:
1) hageja selgelt väljendatud nõue (hagi ese);
2) hagi aluseks olevad faktilised asjaolud (hagi alus);
3) tõendid, mis kinnitavad hagi aluseks olevaid asjaolusid, viidates konkreetselt, millist asjaolu millise tõendiga tõendada soovitakse;
4) kas hageja on nõus asja kirjaliku menetlemisega või soovib asja läbivaatamist kohtuistungil;
5) hagihind, kui hagi ei ole suunatud kindla rahasumma maksmisele.
Hagi esitamisel tuleb tasuda riigilõiv. Hagi tuleb esitada trükikirjas A4 formaadis lehel. Soovitav on kohtusse hagi esitamisel pöörduda advokaadi või muu õigusteadmistega isiku poole, kes esindaks Teid kohtuvälises menetluses ja kohtus. Hagi rahuldamisel mõistetakse menetluskulud välja vastaspoolelt.


Vastas Vambola Olli.

Vasta