Sõiduki kindlustusmakse küsimus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Mär 2017, 13:36

Sõiduki kindlustusmakse küsimus

21 Mär 2017, 13:48

Ostsin Mogost järelmaksuga auto. Tegin kindlustuse kolmeks kuuks. Mis läks maksma -29 eurot. Peale kolme kuud tahan uue kindlustuse teha (pikendada), selgub et järgmised kolm kuud maksavad -100 eurot. Uurides selgus ja öeldi et kindlustus firmad ei taha mogost ostetuid autosi kindlustada ja kui kindlustavad siis väga suure raha eest. Kas see on normaalne et nii tehakse ja kas nii võib teha??

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Sõiduki kindlustusmakse küsimus

22 Mär 2017, 13:15

Võlaõigusseadus ega ka liikluskindlustuse seadus ei sätesta, kui suur võib olla kindlustusmakse. Liikluskindlustuse seaduse § 13 lg 1 ja 2 kohaselt võib lepingu kindlustusvõtjana sõlmida iga isik, kellel on kindlustushuvi. Kindlustusandja on kohustatud lepingu sõlmima, kui kindlustusvõtja on kindlustuskohustusega isik või kindlustusvõtjal on kindlustushuvi sõiduki kindlustamiseks. Sõiduki suhtes ei ole lubatud sõlmida mitut kattuva kindlustusperioodiga lepingut. Kui on sõlmitud mitu kattuva kindlustusperioodiga lepingut, on hiljem sõlmitud leping tühine ulatuses, milles see kattub varem sõlmitud lepinguga. Kindlustusfirma on aga õigustatud hindama kindlustusriski ja vastavalt sellele määrab kindlustusmakse suuruse. Kindlustusfirma on eraettevõte ja õigustatud sõlmima lepingu sobivatel tingimustel. Leping on tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Leping sõlmitakse pakkumuse esitamise ja sellele nõustumuse andmisega, samuti muul viisil vastastikuste tahteavalduste vahetamise teel, kui on piisavalt selge, et lepingupooled on saavutanud kokkuleppe. Kindlustuslepingutes ei tohi kindlustusmakse suurus sõltuda kindlustatud isiku soost.


Vastas Vambola Olli.

Vasta