Korter ei vasta plaanile/projektile

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korter ei vasta plaanile/projektile

28 Mär 2017, 09:05

Tere,

olen ostmas valmivat korterit. Esmane ostu-müügu leping sai tehtud siis, kui ehitus polnud veel alanud. Valik ja ostuotsus sai tehtud ehitaja poolt esitatud plaani/projekti järgi. Nüüd on ehitus alanud ja ilmnenud, et aknad ei ole tehtud plaani järgi. Rõduuks on pandud teisel poole, mitte nii, nagu plaanil näidatud. Millised on minu õigused antud juhul? Kas mul on õigus nõuda vigade parandust ja et pandaks uued aknad nii nagu plaan ette näeb? Või kui nad seda ei tee siis kas mul on mul õigus nõuda hüvitust, kuna soovisin saada sellist korterit nagu plaan näitas? Lepingus pole kirjas, et müüja võiks teha omaalgatuslikke muutusi.

Re: Korter ei vasta plaanile/projektile

29 Mär 2017, 16:28

Kui Teil on sõlmitud leping korteri ostuks, siis on lepingu pool, kes müüb Teile korteri kohustatud lepingut täitma. Iseendast on selline müügilepingu sõlmimine risk, sest Te ei tea sisuliselt millise korteri Te ostate. Projekt võib minna muutmisele detailplaneeringu tõttu või ilmnevad muud asjaolud, mille tõttu lepingu teine pool on sunnitud projekti muutma. Võlaõigusseaduse § 8 kohaselt on leping tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. Seega nõudke teiselt osapoolelt lepingu täitmist. Kui Teie arvates on aga lepingu rikkumine oluline, siis võite kaaluda lepingust taganemist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta