Hüpoteek

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Hüpoteek

05 Veebr 2018, 12:46

Vend võttis hüpoteeklaenu, ema pani oma kinnistu tagatiseks. Ema suri, pärandas oma kinnistu mulle. Hüpoteegipidaja on informeeritud tagatise omaniku vahetusest. Kas hüpoteegipidaja võib eirata minu palveid teatada, kui vend ei täida oma laenukohustusi, ja müüa minu kinnistu?

Re: Hüpoteek

12 Veebr 2018, 22:37

Tere,

Lähtuvalt Asjaõigusseadusest, kui hüpoteegiga tagatud nõuet ei täideta, on hüpoteegipidajal õigus nõuda sundtäitmist täitemenetluse seadustikus sätestatud korras. Seega viiakse läbi täitemenetlus Täitemenetluse seadustikus sätestatud korras. Täitemenetluse käigus hüpoteegiga koormatud kinnisasi arestitakse ja sellest teavitatakse ka kinnisasja omanikku. Hüpoteegipidajal ei ole iseenesest kohustust kinnisasja omanikku laenusaaja maksekäitumisest teavitada, seega on tagatise andmine alati seotud teatava riskiga ja selle mõistlikkus vajab iga kord hoolikat kaalumist.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta