Konfiskeeritud telefon

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Konfiskeeritud telefon

13 Mär 2018, 19:28

Tere!

Eelmise aasta augustis leiti tuttava korterist väikeses koguses(15g) kanepit, mille tõttu algatati kriminaalmenetlus tema suhtes. Sellel hetkel kui toimus vahistamine, oli minu äsja ostetud telefon tema käes kasutuses ning see konfiskeeriti nn asitõendina. Mul on kõik vajalikud dokumendid selle kohta, et telefon tõepoolest on minu nimele ostetud, seega kas mul on lootust see kuidagi tagasi saada või pean ma kindlasti ootama kuni kriminaalmenetlus on lõpetatud?

Re: Konfiskeeritud telefon

20 Mär 2018, 19:42

Tere,

Asitõendi tagastamise kohta on Kriminaalmenetluse seadustikus sätestatud järgmist: Asitõend või äravõetud ese tagastatakse omanikule või senisele õiguspärasele valdajale viivitamata, kui see ei takista kriminaalmenetlust. Asitõend või äravõetud ese tagastatakse üldjuhul selle hoidmise kohas. Seega ei pea ilmtingimata ootama menetluse lõppu, vaid Teie telefon võidakse tagastada ka varem kui menetlus seda võimaldab.
Asitõendi kohta täiendavalt saab lugeda eelmainitud seaduse § 124 - 126, mis on leitavad veebiaadressil https://www.riigiteataja.ee/akt/119032015022?leiaKehtiv

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta