Kommunikatsioonide rajamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Juun 2018, 08:52

Kommunikatsioonide rajamine

20 Juun 2018, 09:07

Ostetud kinnistu ei piirne avaliku maaga ning sellel ei ole vee ja kanalisatsiooniühendust, ligipääsuks on seatud teeservituut. KOV veeettevõtte esindaja on küll näidanud kätte võimalike liitumispunktide asukohad, kuid liitumine reaalselt võimalik ei ole kuna puudub naabri nõusolek. Samuti on vajalike ehitatavate trasside ehituskulud ebamõistlikult suured kuna võimalikud liitumispunktid paiknevad erinevates suundades ja kinnistust ebamõistlikult kaugel.
Kinnistul on olnud veevarustuse leping ning ühendus kohaliku veevõrguga, linna veetrasside rekonstrueerimise käigus on see ühendus "läbi lõigatud".

Küsimus on: kas tollesama endise omaniku vana veelepingu (1988 aasta leping) alusel on kuidagi võimalik nõuda, et veevarustusega liitumise võimalus taasloodaks või taastataks?

Praegune seis on selline, et KOV ütleb, et liitumispunktid on ju kätte näidatud, reaalselt liituda aga võimalik ei ole. Nokk kinni kõht lahti...

Postitusi: 1145
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kommunikatsioonide rajamine

27 Juun 2018, 17:40

Tere,

Teie küsimusest ei nähtu, kas kinnistu ostmisel olite teadlik kommunikatsioonida puudumisest või mitte. Müüja kohustus on avaldada müügieseme kohta täielik informatsioon, kaasa arvatud selle eesmärgipärast kasutamist takistavad asjaolud. Kui müüja seda ei teinud, tuleb teda ilmnenud probleemist kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis teavitada ja te saate nõuda ühenduste loomise hüvitamist. Endise omaniku lepingule Te tugineda ei saa.
Kui liitumist takistab naabri keeldumine nõusoleku andmisest ja kokkuleppe saavutamine ei õnnestu, saab tema nõusolekut kohtus nõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta