Korteriomandi suurendamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Jaan 2019, 14:40

Korteriomandi suurendamine

20 Jaan 2019, 14:56

Soovime laiendad oma korterit pööningule mis on kaasomandis veel 11 korteriga. Meie korteriomand suureneks ning teiste kaasomand väheneks.
Oleme aru saanud, et tugineda saame siin korteriomandi-ja korteriühistuseaduse §9-ja §10-le. Siiski tekkis väike vaidluskoht naabritega kaasomandi jagamise suhtes.
Meie saame aru, et korteriomanike enamuse otsustada on see, kui suur on vastav hüvitis teistele kaasomandi vähenemise eest ning see ei pruugi olla vastavuses pööningu hariliku väärtusega kui saadakse teisele kokkuleppele. Kas see on nii?
Samuti sooviks teada, kas antud teema juures on üldse §10 võimalik/vajalik viidata või käib see ainult uue korteriomandi võõrandamise kohta? Meie puhul siis uut korteriomandit ei teki ja laieneb juba olemasolev.

Postitusi: 1555
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteriomandi suurendamine

25 Jaan 2019, 18:41

Tere,

Teie kirjeldatud asjaoludel tõepoolest KrtS § kohaldamisele ei kuulu, kuna uut korteriomandit ei looda. Tegemist on, nagu Te isegi märgite, eriomandi kokkuleppe muutmisega § 9 mõttes.
Tasu suurus sõltub kaasomanike kokkuleppest ja teoreetiliselt on võimalik, vastava kokkuleppe saavutamisel, teha seda tasu maksmata.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta