Vaheseinte maha võtmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Veebr 2019, 22:51

Vaheseinte maha võtmine

21 Veebr 2019, 23:00

Kui üks naabritest on oma korteris võtnud maha mittekandva seina, omamata selleks ühtegi luba või kooskõlastust, siis kas või kellel on õigus nõuda selle seina taastamist või seda naabrit rahatrahviga või mul moel mõjutada?
Seina maha võtmisega on ju muudetud ruumide paihutust. Pealegi on tekkinud suurem ruum nagu kõlakoda ning iga helikostub nüüd läbi seinte, kuigi enne seda probleemi ei olnud.

Postitusi: 1555
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Vaheseinte maha võtmine

28 Veebr 2019, 14:52

Tere,

Ehitusseadustiku mõistes on kõikide tööde tegemise aluseks projekt, Ehitusseadustiku Lisa 1 määrab, millisel juhul on see vajalik esitada kohalikule omavalitsusele, et taotleda ehitusluba või esitada ehitusteatis. Kui lisast 1 ei nähtu loa kohustuslikkust ei tähenda seetingimata, et tegemist on õiguspärase tegevusega. Ehitise osaks olevad kõik hooneosad, nii välis- kui ka siseseinad ja ühiseks kasutamiseks vajalikud seadmed (nt keskküttesüsteem), mis on vajalikud ehitise püsimiseks või ohutuse tagamiseks, on korteriomanike kaasomandis sõltumata sellest, kas need asuvad korteriomandi reaalosas või mitte. Seega ka korteriomandi reaalosa piiridesse jäävasse seinte muudatuste tegemiseks on vajalik kõikide kaasomanike nõusolek juhul, kui on tegemist asja olulise muutmisega. Ehitusseadustiku alusel ei ole mittekandva seina eemaldamine küll ehitustöö, mis nõuaks luba Ehitusseadustiku mõistes, kuid eeldab siiski kaasomanike (ühistu) teavitamist planeeritavatest töödest. Järelvalvet ehitustegevuse üle teostab kohalik omavalitsus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta