Kinnistu jagamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Nov 2014, 15:10

Kinnistu jagamine

09 Mai 2019, 11:46

Tere.

Ostsin 8 ha maatulundustmaast 0,75 ha maad. Notaris on sõlmitud ost-müük, kasutuskorra kokkulepe, võlaõiguslik kokkulepe kinnistu jagamiseks ja kaasomani lõppemiseks. 0,75 ha osas olen kaasomanik, kinnistu väljamõõtmine ostja ehk minu kohus. Maamõõtmine on pooleli ja on ilmnenud, et piiripunktid erinevad naabri omadega. Naabreid, kes piiriprotokolli peavad allkirjastama on mitu. Võimalik, et allkirjasid kõigilt ei saa. Teine võimalus, et naabrid, kes elavad kohapeal on nõus piiripunkti muutmisega (erineb 1.2 m), siis ei ole piiriprotokolli kõikide allkirjasid tarvis.
Kui aga naabrid ei ole kummagi variandiga nõus, siis mis on minu kui ostja ja kaasomaniku õigused? Kas notaris sõlmitud tehingu saab niiöelda tagasi võtta? Raha on müüjale tasutud samal päeval, kui notaris sai käidud.

Postitusi: 1555
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kinnistu jagamine

16 Mai 2019, 09:04

Tere,

Kui olete ostnud 0,75 ha maad ja hiljem selgub, et tegelikkuses saate maad vähem, võib tegemist olla ostetud eseme lepingutingimustele mittevastavusega (VÕS § 217, Ostjale üleantav asi peab vastama lepingutingimustele, eelkõige koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse ja pakendi osas. Lepingutingimustele peavad vastama ka asja juurde kuuluvad dokumendid) Ostja peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama.(§ 220). Asja lepingutingimustele mittevastavuse puhul saab esitada nõude asja lepingutingimustele vastavusse viimiseks (§ 222 Lepingu täitmise nõudmine), ostuhinna alandamiseks või, kui lepingu rikkumine oli oluline, maatüki väiksemast pindalast teades ei oleks Te seda ostnud on võimalik ka lepingust taganeda (§ 116)

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta