Päring.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Päring.

04 Sept 2019, 10:34

Soovin teada minult mõisteti kohtu otsusega välja võlg krediidi firmale kelle esindajaks oli kohtus Julianus Inkasso.Nuud on sama võlg kohtutäituri menetluses samas hoiab Julianus Inkasso seda võlga krediidi registris avalikult uleval.Suheldes inkassu firmaga teatati,et enne ei kustutata krediidi registrist,kui võlg on tasutud.Ma ei saa nuud aru kummale olen ma võlgu kas kohtutäiturile või inkassofirmale ja kas inkassofirmal on õigus hoida mind krediidiregistris avalikustatuna.Lugupidamisega Kalev Unt.

Re: Päring.

08 Sept 2019, 09:23

Tere

Kui võlgnevus mõisteti kohtus välja inkassofirma kasuks, olete võlgu inkassofirmale ja tema on kohtuotsuse alusel sissenõudjaks täitemenetluses. Kohtutäitur viib läbi täitemenetlust sissenõudja avalduse alusel võlgnevuste suhtes, mida võlgnikud vabatahtlikult ei täida.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta