Servituudi leping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Nov 2019, 15:22

Servituudi leping

04 Nov 2019, 16:36

Tere.
Minu eramaa alla viidi läbi kanalisatsiooni ja veetorud kooskõlastuseta. Ma nägin tööde algust ja suhtlesin projektijuhtidega. Nad lubasid peatada ehitust ja kooskõlastada, kuid reaalselt ehitasid edasi. Oli võimalus torud vedada asfaldi all, kuid minu krunti kasutada trassi ehitamiseks oli mugavam ja kiirem. Nüüd tagantjärgi, kui kaevetööd ja ühendused on tehtud ja tee on uuesti asfalteeritud projektijuht kirjutab mulle, et vajab servituudi lepingut. Kas ehitajad on rikkunud seadust? Kas servituut kuidagi mõjutab krundi väärtust? Kas mul on kohustus seda lepingut sõlmima ?

Postitusi: 1568
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Servituudi leping

12 Nov 2019, 15:05

Tere

Servituudi seadmise lepingus lepitakse kokku servituudi sisu, teostamise viisid ja vahendid. Lisaks sissekantavad poolte kohustused (nt kohustus servituudi alust kinnisasja hooldada, maksta tasu servituudi eest jms).

Servituut on kasutusõigus, mis ei sõltu kinnisasja omaniku isikust ega selle vahetumisest. Servituut võib aga ei pruugi kinnisasja väärtust mõjutada. Servituudi mõju tuleneb servituudi lepingust.
Ehitajate tegevust Teie maal ilma loata ja kooskõlastuseta õiguspäraseks hinnata ei saa. Kui aga trass on juba rajatud tundub mõistlik leping ikkagi sõlmida.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta