Servituudi leping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Servituudi leping

04 Nov 2019, 16:36

Tere.
Minu eramaa alla viidi läbi kanalisatsiooni ja veetorud kooskõlastuseta. Ma nägin tööde algust ja suhtlesin projektijuhtidega. Nad lubasid peatada ehitust ja kooskõlastada, kuid reaalselt ehitasid edasi. Oli võimalus torud vedada asfaldi all, kuid minu krunti kasutada trassi ehitamiseks oli mugavam ja kiirem. Nüüd tagantjärgi, kui kaevetööd ja ühendused on tehtud ja tee on uuesti asfalteeritud projektijuht kirjutab mulle, et vajab servituudi lepingut. Kas ehitajad on rikkunud seadust? Kas servituut kuidagi mõjutab krundi väärtust? Kas mul on kohustus seda lepingut sõlmima ?

Re: Servituudi leping

12 Nov 2019, 15:05

Tere

Servituudi seadmise lepingus lepitakse kokku servituudi sisu, teostamise viisid ja vahendid. Lisaks sissekantavad poolte kohustused (nt kohustus servituudi alust kinnisasja hooldada, maksta tasu servituudi eest jms).

Servituut on kasutusõigus, mis ei sõltu kinnisasja omaniku isikust ega selle vahetumisest. Servituut võib aga ei pruugi kinnisasja väärtust mõjutada. Servituudi mõju tuleneb servituudi lepingust.
Ehitajate tegevust Teie maal ilma loata ja kooskõlastuseta õiguspäraseks hinnata ei saa. Kui aga trass on juba rajatud tundub mõistlik leping ikkagi sõlmida.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta