Kinkelepinguga maja

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinkelepinguga maja

02 Mär 2020, 08:45

Maja on tehtud kinkelepinguga minu nimele, tingimusel - ema võib sees elada kuni surmani. Kahjuks olen sunnitud paigutama ema tema tervisliku seisundi tõttu hoolekande asutusse( alzheimerist tingitud dementsus). Kas mul on õigus seda maja müüa või pean seda maja üleval pidama

Re: Kinkelepinguga maja

09 Mär 2020, 17:55

Tere

Ehkki Te ei ole seda oma küsimuses märkinud, võib eeldada, et kinkelepingut sõlmides seati kinkija kasuks isiklik kasutusvaldus. Kinnisasja omanik võib nõuda kasutusvalduse lõpetamist muuhulgas, kui kasutusvaldus on kaotanud kasutusvaldaja jaoks igasuguse tähtsuse. Kuna aga kasutusvaldus on seotud kinkelepinguga, millest võib teatud tingimustel taganeda, tuleb Teil kanda kinkija hoolekandeasutuse kulud.
Detailselt kõiki asjaolusid arvestava nõustamise saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta