Hüpoteegi mahavõtmine, lõpetamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Hüpoteegi mahavõtmine, lõpetamine

08 Sept 2011, 10:36

Kinnisvaraga tegelevas firmast sai mu abikaasa ettevõtluse jaoks laenu, minu nõusolekul koormasin ma oma metsa (kinnisvara) hüpoteegiga. Laen koos intressidega on firmale tagasi makstud juba 2005 a lõpus, aga hüpoteegipidaja ei suvatsegi minna ja notaris avaldust tegema. Mis kõige hullem, ta nõuab veel raha ja siis ta teeb kohe kõik korda. Notar ütleb, selle kohta "ju on teil täitmata kohustusi" !

Kus kohast abi saada ja mida ma pean tegema?

Re: Hüpoteegi mahavõtmine, lõpetamine

09 Sept 2011, 16:22

Hüpoteegi kustutamiseks ei pea kasutama notari teenust. Hüpoteegi kustutamiseks tuleb teha isikul, kelle vara on koormatud hüpoteegiga, digitaalallkirjaga avaldus maakohtu kinnistusosakonnale hüpoteegi kustutamiseks. Hüpoteegipidaja peaks omakorda andma digitaalallkirjaga nõusoleku hüpoteegi kustutamiseks. Juhul, kui hüpoteegipidaja alusetult keeldub, siis tuleb Teil pöörduda vastava hagiga kohtusse ja nõuda hüpoteegi kustutamist, kuna hüpoteegiga tagatud nõue on täidetud.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta