Probleem ülemise naabriga, kes uputab...

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Probleem ülemise naabriga, kes uputab...

01 Okt 2011, 09:50

Probleem, nagu ka pealkiri ütleb, on naabriga, kes elab minu peal.
Tegelikult on saaga saanud alguse juba paar aastat tagasi. Nimelt uputas naaber minu kööki. Selle lekke suutis kuidagi korteriühistu likvideerida. Nüüd aga, kui oleme otsustanud vannituba remontima hakata, kuulsime umbes kaks kuud tagasi vannitoas imelikku sahinat ja tilkumit. Ülevalt naaber uputas vannituba, kui tema laps ( 13 a) käis vannis. Andsin sellest oma kahjuäsitlejale kohe teada ning ka naabrile endale. Kuna ülevalt naaber väidab, et temal on põrandad kuivad ja need on minu enda torud, mis lakke tilguvad, siis ei saa ma jällegi midagi teha. Kahjukäsitleja ütles, et praegune lahendus on ülevalt naabril vesi kinni keerata. Paraku on igal korteril oma veekraan korteris sees. Kinni saaksin keerata kogu maja vee (12 krt). Korteriühistu aga soovitas minul endal hakata lage lammutama, et jõuda lekkeni ning teha see korda. Vett ei ole nemad nõus kinni keerama enne, kui toruabi on kutsutud. Leian, et viga ei ole minu torustikus ja mina ei pea väljakutset tegema, seega on see ülemise naabri kohustus, aga ta ei mõista seda - kuidas need saavad olla tema torud, kui tal on põrand plaaditud ja torud on põranda sees ja tema põrand on ju kuiv! Kindlustusest öeldi mulle, et ennem ei saa nad midagi teha, kui vannitoale on ilmunud veekahjustused. Sama ütleb ka kahjukindlustuskäsitleja. Iga uputuse korral olen helistanud ka kindlustusse, kes on teinud märkmed uputus päevade kohta. Nüüd on aga seis selline, et naaber ei käi enam vannis, kuid ma ei tea kui palju tema dušši all käimisega vett vahelaele tilgub. Ta olla helistanud ka oma kindlustusele, kes soovitas kutsuda santehniku. Mulle ütles ta, et ta "drug paidjot" ja vaatab, kas on vaja põrand lahti võtta.

Kuna ma olen rase viimaseid kuid, siis kardan, et ühel ilusal päeval kui pesema lähen, vajuvad nad mulle lihtsalt oma vanniga kaela. Korteriühistu ei võta midagi ette, siis palungi abi targematelt inimestelt. Kas keegi oskab aidata? Kas tõesti peaksin pöörduma kohtusse? Mis dokumendid selleks peaksin muretsema? Kuhu peaksin veel pöörduma ja mida edasi tegema, et saaksin end omas kodus jälle turvaliselt tunda?

Palun abi...

Re: Probleem ülemise naabriga, kes uputab...

03 Okt 2011, 16:36

Korteriühistu on korteriomandiseaduses sätestatud korteriomanike loodud mittetulundusühistu, mille eesmärgiks on korteriomandite eseme osaks olevate ehitiste ja maatüki mõtteliste osade ühine majandamine ja korteriühistu liikmete ühiste huvide esindamine. Ka elamus, kus Te elate, on moodustatud korteriühistu. Korterelamu torustikud ja muud kommunikatsioonid ei kuulu eraldi korteri omanikele, vaid on kaasomandis, ja nende korrashoiu eest vastutab korteriühistu. Seega peaks elamu veetrasside korrashoiu eest vastutama korteriühistu ning veeavarii korral tulekski esmaselt ja kohe pöörduda korteriühistu esimehe või juhatuse poole. Selleks tuleb lekke korral Teie vannitoa laes koheselt kohale kutsuda keegi korteriühistu juhatusest, et nad veenduksid lekke ja kahjustuste olemasolus. Seejärel tuleks kahjustuste korral taotleda kindlustuselt kahju hüvitamist. Kohtusse pöördumine oleks otstarbekas ainult juhul, kui korteriühistu pahatahtlikult ei võta midagi ette või keeldub veetrasse korrastamast.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta