Jäätmevaldajaks määramine - kas alusetult?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Jäätmevaldajaks määramine - kas alusetult?

13 Okt 2011, 12:24

Tere, JuristAitab!

Palun kinnitust või ümberlükkamist järgmises vaidluses:

Kohalik omavalitsus arvas mind jäätmevaldajaks ning jäätmevedaja on mulle esitanud lepingujärgse arve. Lepingut mul viimastega sõlmitud pole. Olen püüdnud KOV-le selgitada, et mind on jäätmevaldajaks arvatud ekslikult, sest olen kinnisasja omanik, millel pole suvilat, elu- ega äriruumi. Olen projekteerimistingimuste taotlemise staadiumis elumaja projekteerimiseks. Minu kirja peale on KOV teinud ajutise vabastuse, samas olen selge sõnaga taotlenud minu väljaarvamist jäätmevaldajate hulgast.

KOV vastus :

"Vallavalitsus on Teid lugenud jäätmevaldajaks jäätmeseaduse § 69 lõike 1 alusel, mis ütleb, et jäätmevaldaja loetakse liitunuks korraldatud jäätmeveoga elu- või tegevuskohajärgses jäätmeveo piirkonnas, lõige 2 sätestab, et jäätmevaldaja on kinnisasja omanik, millel asub suvila, elu- või äriruum.

Kinnistusraamatu registriosa detailandmetes on kirjas, et kinnistu [..] on 100% elamumaa sihtotstarbega. Kuna tegemist on elamumaa sihtotstarbega kinnistuga, siis vastavalt jäätmeseaduse eelpool välja toodud paragrahvile oletegi Te liidetud Käopesa 5 kinnistul korraldatud jäätmeveoga alates 1. jaanuarist 2011.a."


Esmane küsimus on selles, et kuivõrd antud säte minu kohta ei käi, siis mille alusel saan alusel küsida ennast jäätmevaldajaks mittelugemist ja seetõttu ka tähtajatult mitteliitumist jäätmeveo kohustusega? Teine küsimus, et kas ma olen kohustatud tühisõitude eest maksma?

Ette tänades vastuste eest.

Re: Jäätmevaldajaks määramine - kas alusetult?

14 Okt 2011, 19:12

Jäätmevaldaja loetakse liitunuks korraldatud jäätmeveoga elu- või tegevuskohajärgses jäätmeveo piirkonnas. Jäätmevaldaja on korraldatud jäätmeveoga liitunud alates kohaliku omavalitsuse üksuse korraldatud jäätmeveo jäätmeloa kehtima hakkamisest. Kohaliku omavalitsuse üksus informeerib kirjalikult jäätmevaldajat päevast, mil ta on liitunud korraldatud jäätmeveoga. Jäätmevaldaja on korteriühistu, selle puudumisel aga selle kinnisasja omanik, millel asub suvila, elu- või äriruum. Kui kinnistul ei asu suvilat, siis selle omanikku ei saa lugeda jäätmevaldajaks. Kui kohaliku omavalitsuse üksus on veendunud, et kinnistul ei elata või kinnistut ei kasutata, võib ta jäätmevaldaja erandkorras vabastada tema taotluse alusel teatud tähtajaks korraldatud jäätmeveoga liitumisest. Tähtaja määramiseks peab kohaliku omavalitsuse üksus eelnevalt kohapeal kontrollima, et jäätmevaldaja korraldatud jäätmeveoga liitumisest vabastamise asjaolud on tõesed ja vabastamist võimaldavad. Jäätmevaldaja esitab järgmise aasta 20. jaanuariks kohaliku omavalitsuse üksusele kirjaliku kinnituse, et kinnistul ei ole aasta kestel elatud või kinnistut ei ole kasutatud. Jäätmevaldaja, kes ei esita tähtajaks kinnitust, loetakse korraldatud jäätmeveoga liitunuks 21. jaanuarist arvates.
Kirja saatjale tuleb soovitada isiklikult vahetult pöörduda vallavalitsusse ja esitada dokumendid selle kohta, et krundile ei ole ehitatud suvilat ega elamut. Seadus paneb kohalikule omavalitsusele kohustuse kontrollida olukorda kohapeal. Seega tuleks kohaliku omavalitsuse vastav ametnik kutsuda kontrollima tegelikku olukorda. Jäätmeveo leping on sõlmitud KOV-ga ja seetõttu ei sõlmita lepingut eraldi kinnistu omanikuga. Seni, kui KOV on Teid lugenud jäätmevaldajaks, tuleb Teil maksta prügiveo arveid. Antud vaidlus tuleb Teil lõpuni vaielda KOV-ga ning vajadusel ilmselt pöörduda ka kohtusse.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta