Kuidas saada teise grupi invaliidi käitumine seaduslikult kontrolli alla ?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Okt 2018, 19:13

Kuidas saada teise grupi invaliidi käitumine seaduslikult kontrolli alla ?

04 Okt 2018, 19:35

Invaliid on keskealine naine (edaspidi tütar) ja ema elab koos temaga. Pidev kiusamine tütre poolt on ületanud igasuguse mõistlikkuse piirid. Välja ta kodust ei koli ja ema ega venda ei kuula, psühhiaatri poole ei pöördu oma käitumise parandamiseks. Ema on ahastuses, peab ju mingi seadus olema mis kaitseb inimest sellises olukorras?! See trall on kestnud mitu aastat ja politsei ei tee midagi ennem kui pole vägivallaakti.

Postitusi: 1033
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kuidas saada teise grupi invaliidi käitumine seaduslikult kontrolli alla ?

11 Okt 2018, 13:22

Tere,

Teie kirjeldatud juhtumi puhul on tegemist lähisuhte e perevägivallaga. Lähisuhtevägivald (nimetatakse ka perevägivald) on igasugune vaimne, füüsiline või seksuaalne vägivald, mis leiab aset inimeste vahel, kes on või on varem olnud üksteisega intiimsuhetes, seadusest tulenevalt seotud või omavahel veresuguluses. Laiemas tähenduses hõlmab lähisuhtevägivald lisaks ka lähisuhetes esinevat laste-, vanurite- või puuetega inimeste vastast või vahelist vägivalda.
Pöörduge abi saamiseks politsei, sotsiaaltöötaja või ohvriabitöötaja poole. Kuna kirjutate, et politsei Teid aidata ei saa, soovitan pöörduda esmalt ohvriabitöötaja poole, et temaga koostöös lahendus leida. Ohvriabi töötajate kontaktandmed piirkonniti on leitavad veebilehel http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et ... taktandmed, nõuandetelefoni number on 16106.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta