Kriminaalmenetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kriminaalmenetlus

28 Mai 2020, 10:23

Tere!

Küsimus on selline:
Kuhu või kelle juurde peaksin pöörduma, et teada saada millises järgus on lähisuhtevägivalla menetlus?
Olen suhelnud uurijaga paar korda, viimane kord kui helistasin et küsida olukorra üle, öeldi et asi on saadetud prokurtuuri ja minuga võetakse ühendust. Möödas on juba pea kuu aega intsidentist ja mitte keegi pole minuga kontakti võtnud, mul pole õrna aimugi kuhu või kelle juurde ma peaks pöörduma. Või äkki pean üldse advokaati palkama?
Ma ei tea millised on minu õigused, ei midagi lihtsalt. Lisaks kõigele, laste isa keeldub maksma elatist, aga nõuab lastega kohtumist tema tingimustel, ähvardades politseiga jne.

Oskate ehk öelda kuhu ma peaks kirjutama, helistama või minema, et saada vähemalt mingi selgus?

Re: Kriminaalmenetlus

29 Mai 2020, 11:05

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Menetluse seisundi kohta saab informatsiooni anda vaid asja menetlev asutus. Seega saab soovitada vaid vastava asutuse poole pöördumist. Sageli võtavad menetlustoimingud aega, seega tasub varuda mõõdukalt kannatust.
Lapse kohtumine lahus elava vanemaga peaks toimuma vanemate kokkuleppel kõigile osapooltele sobivalt. Kui kokkulepet ei saavutata, saab esmast kaasabi selleks osutada kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötaja. Elatise nõue tuleb aga kokkuleppe mittesaavutamisel esitada kohtusse.
Asjaoludest lähtuva juriidilise nõu saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele nõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta