Kinnisvara müük.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinnisvara müük.

01 Juul 2020, 10:38

Tere. Olen abielus olnud alates 23 juulist 2004. Abikaasa korter on soetatud 20 juuli 1999 ehk enne abiellumist. Abikaasa ise ostis endale maale talu ja renoveeris selle elamiskõlblikuks ja elab seal. Talu on soetatud abielu jooksul kuid on kirjutatud abikaasa tütre nimele. Mina olen elanud abikaasa korteris 18 aastaat ja olen siia sisse kirjutatud. Nüüd soovib abikaasa korteri maha müüa ja minu lihtsalt peamisest elukohas ilma jätta. Olen vahetanud 2016 aastal abikaasa korteri vannitoa akna ja samuti abikaasa korteri välisukse. Samuti olen tasunud korteriga seotud kommunaalmaksed viimase viie aasta jooksul. Millised õigused mul on seda müüki takistada või saada tagasi enda poolt sissepandud raha korterisse.

Re: Kinnisvara müük.

08 Juul 2020, 11:01

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kirjeldatud olukorras ei olegi Teil võimalik müüki takistada. Vara kuulub Teie abikaasa lahusvara hulka ja seega on tal omanikuna kõik õigused oma vara soovi korral käsutada.
Teil võib olla õigus nõuda korterile tehtud parenduste hüvitamist. Siiski mitte kommunaalmaksete hüvitamist, kuna kirjutate, et kasutasite korterit ainuisikuliselt, seega tarbisite ka teenuseid ainuisikuliselt ning seega tasusite ise enda tarbitud teenuste eest.
Siiski võib kirjeldatud olukorras kõiki asjaolusid koosmõjus hinnates olla võimalik hüvitise nõudmine. Selleks soovitan aga pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta